Cumhurbaşkanlığı Ödülü'nü 'Toplumsal Barışa' Adayan Şener Şen Sosyal Medyanın Gündeminde

 > -

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri bugün Beştepe'de düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Bu yıl sinema alanındaki ödülü kazanan ve ödülü toplumsal barışa adayan Şener Şen'e sosyal medyadan da olumlu ve olumsuz birçok tepki geldi.

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılan törenle sahiplerini buldu. Ödüller kapsamında edebiyat alanında Mustafa Kutlu, sosyal bilimler alanında Prof. Dr. Kemal Haşim Karpat, müzik alanında Prof. Dr. Erol Parlak, sinema alanında sanatçı Şener Şen, geleneksel sanatlar alanında Ferudun Özgören ödüle layık görülürken, vefa ödülüne ise Ord. Prof. Dr. Ahmet Süheyl Ünver layık görüldü.

'Bu ödülü toplumsal barışımıza bir katkısı olması umudu ile kabul ediyorum'

Bu yıl sinema alanındaki ödülü kazanan usta oyuncu Şener Şen aldığı ödülü toplumsal barışa adadı. Şen, burada yaptığı konuşmada "Hikayeler hayatı nasıl yaşayabiliriz konusunda bize yol göstericilerdir. Ben canlandırdığım karakterlerin iyiye ve doğruya hizmet etmesi için özenle seçtim.Bir aktör için intihar sayılabilecek uzun yıllar istediğim hikayeyi bekledim. İyiyi, doğruyu ve güzeli arayan toplumların her zaman barış içinde yaşayacağıma inandım. Bu ödülü toplumsal barışımıza bir katkısı olması umudu ile kabul ediyorum" dedi.

Ödüle layık görülen Şener Şen'e sosyal medyadan destek ve tepki mesajları da geldi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir