Görüş Bildir
Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı! Hafta Sonu Sokağa Çıkma Kısıtlaması Gelen İller...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı! Hafta Sonu Sokağa Çıkma Kısıtlaması Gelen İller...

Müge Kakşi
29.03.2021 - 21:12

Ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrası normal hayatımızda bir çok değişiklik yapılmıştı. Gelen bir çok yasak, kapanma ve tedbirlerin ardından son zamanlarda aşılanmayla birlikte bir umut doğdu. Fakat tekrardan artan vakalar akıllarda soru işaretleri oluşturdu. Yeni normalleşme sürecine geçmemizle kalkan yasakların durumlara göre tekrar getirilebileceği söylenmişti. Peki yeni tedbirler neler? Tekrardan kısıtlama geldi mi? Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması gelen iller ve detayları haberimizde sizler için derledik...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Alınan Yeni Kararlar

Alınan Yeni Kararlar

Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamalarda bulundu;

Çok yüksek riskli grubu temsil eden kırmızı kategorideki iller nüfusumuzun % 80'ini temsil eden 58 şehre ulaşmıştır. Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21:00 ve 05 olarak her gün devam edecektir. Kırmızı kategorideki illerde, pazar günü uygulanan kısıtlama artık cumartesi ve pazar olarak sürecektir. Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın %50 kapasite şekilde çalışabilecektir. Kapanma saati sonrası ve sokak kısıtlaması günlerindeki paket servisi devam edecektir.

Ramazan ayında fedakarlık yapacağız. Ülke genelinde hafta sonu sınırlaması uygulayacağız. Sadece Ramazan boyunca lokanta ve kafe gibi işletmeler hizmetlerini paket servisle sınırlandıracak. Yine ramazan boyunca toplu iftar ve sahur gerçekleştirilemeyecektir.

Kafe ve lokantalara bazı katkılar sağlayacağız. Nisan ve Mayıs aylarınca normalleşme ve izin kapsamın sigorta desteğinden yararlanamayan lokanta ve kafe çalışanlarının primleri desteklenecek nakdi yardım yapılacaktır.

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Kısıtlaması Olan İller Şöyle;

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Kısıtlaması Olan İller Şöyle;

Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Mersin, Karaman, Konya, Aksaray, Niğde, Kayseri, Nevşehir, Yozgat, Kırıkkale, Ankara, Eskişehir, Bilecik, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop, Çankırı, Çorum, Amasya, Samsun, Tokat, Ordu, Giresun, Sivas, Gümüşhane, Trabzon, Bayburt, Rize, Erzurum, Artvin, Ardahan, Iğdır, Erzincan, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Osmaniye

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın