Çorlu Tren Kazasında Yakınlarını Kaybeden Ailelerin 'Adalet' Çağrısına Polis Müdahalesi...

 > -
Abone ol

Çorlu'daki tren faciasında yakınlarını kaybedenlerin aileleri basın açıklaması yapmak için Anayasa Mahkemesi önünde bir araya geldi. Açıklamayı engellemek isteyen polis kabalığa müdahale etti. Polisin müdahale sırasında plastik mermi kullandığı aktarıldı. 

25 kişinin yaşamını yitirdiği, yüzlerce kişinin yaralandığı facia için açıklama yapmak isteyen mağdur yakınlarına polis müdahale etti.

Polisin yakınlarını kaybeden ailelere plastik mermi ile müdahale ettiği aktarıldı.

Katliamda yaşamını yitiren Oğuz Arda Sel'in dedesi fenalık geçirdi ve ambulansla alandan götürüldü.

Kazada yaşamını yitiren Oğuz Arda Sel'in annesi: 'Takipsizlik kararının kaldırılmasını istiyoruz.'

Oğuz Arda Sel'in annesi Mısra Öz Sel, "Takipsizlik kararları kaldırılsın diye Çorlu’da ‘Adalet Nöbeti’ başlattık ama o da dikkate alınmadı. 3 Temmuz’da görülecek dava sadece dört kişi üzerinden yürütülecek. Devlet Demir Yolları üst yönetimi, siyasiler ve bürokratlar kovuşturmada yargılanması gerekli görülmedi. Biz bu kişiler hakkında takipsizlik kararının kaldırılmasını istiyoruz. Bunun için de Anayasa Mahkemesi’ne başvurularımızı yaptık. ‘Adalet Nöbeti’mizin bir ayağı da Anayasa Mahkemesi’nde olacak" ifadelerini kullandı.

Duruşma 3 Temmuz'da.

TCDD 1’inci Bölge Müdürlüğü Halkalı 14’üncü Demir Yolu Bakım Müdürlüğü Demir Yolu Bakım Müdürü Turgut Kurt, Çerkezköy 143 Yol Bakım Şefliği Yol Bakım ve Onarım Şefi Özkan Polat, Köprüler Şefi Çetin Yıldırım ve Hat Bakım Onarım Memuru Celaleddin Çabuk “taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma” suçlamasıyla 3 Temmuz 2019’da hâkim karşısına çıkacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir