Çorbacıda 'Hesabı Ben Ödeyeceğim' Kavgası: 1 Ölü, 2 Yaralı

 > -
Abone ol

Bakırköy'de içtiği çorbanın parasını ödemek isteyen arkadaşını öldüren ve iki kişiyi de yaralayan İdris Alakuş hakkında bir kez müebbet hapis ile 19 yıldan 33 yıla kadar hapis cezası isteniyor... 

Türkiye'nin dört bir yanından akıl almaz haberler basına yansımaya devam ediyor. Bugün Posta gazetesinin "günün haberi" olarak birinci sayfasında yer verdiği DHA haberine göre içilen çorba sonrası çıkan "hesap ödeme" kavgasında 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi ise yaralandı.

İddianameye göre olay şöyle oldu:

24 Nisan'da 2016, İdris Alakuş ve Savcı Karabulut çorba içmek için Bakırköy'de bir restorana gitti. Burada çorba içtikleri sırada Hasan Erdem yanında bulunan Kazım Ünlütürk ve Adem Canpolat ile aynı restorana geldi.

İçeri girdiklerinde Hasan Erdem, önceden tanıdığı olan Savcı Karabulut'u görünce yanlarına giderek masalarına oturdu. Bir süre sonra İdris Alakuş hesabı istedi. Hasan Erdem, "Sen bizim misafirimizsin,hesabı ben ödeyeceğim" demesi üzerine sinirlenen İdris Alakuş "Sen benim masama geldin, hesabı ben öderim" şeklinde cevap verdi. Alkolün de etkisiyle aşırı tepki veren İdris Alakuş'un tavrı karşısında Hasan Erdem , "Tamam, hesabı sen öde" diyerek tartışmayı kapatmak istedi. İdris Alakuş hesabı ödeyerek gergin biçimde mekandan ayrıldı.

Olay yerinde kalan Hasan Erdem ve Savcı Karabulut sohbet etmeye devam etti. 15-20 dakika sonra yeniden mekana gelen İdris Alakuş, Hasan Erdem ve Savcı Karabulut'un oturduğu masaya yöneldi. Aniden üzerinde bulunan tabancayı çıkartan Alakuş, Hasan Erdem'e yakın mesafeden 2-3 el ateş etti. Kendisini durdurmaya çalışan Adem Canpolat ve Kazim Ünlütürk'e de yakın mesafeden elindeki tabanca ile ateş edip yaralayan İdris Alakuş, mekandan kaçarak uzaklaştı. Hasan Erdem olay yerinde hayatını kaybetti.

Ruhsatsız silah taşıyor ve alkollü

Savcılık soruşturma kapsamında hazırladığı iddianamede şüpheli İdris Alakuş'un alkolün de verdiği dengesizlikle hesap verme meselesi nedeniyle tartıştığı Hasan Erdem'i tabancayla vurarak öldürdüğü belirtildi.

İddianamede tutuklu şüpheli İdris Alakuş'un “Kasten öldürme", “Kasten öldürmeye teşebbüs" ve “Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma" suçlarından bir kez müebbet ve 19 yıldan 33 yıla kadar hapsi talep edildi. 

Diğer tutuksuz şüpheli Savcı Karabulut'un ise “Suçluyu kayırma" suçundan 6 aydan 5 yıla kadar hapsi istendi. Şüpheliler önümüzdeki günlerde Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir