Çocuklarını Okula Sırtında Taşıyordu: Peri Çayı Üzerinde Köprü Yapılması İçin Çalışma Başlatıldı

 > 
875PAYLAŞIM

Bingöl'ün Karlıova ilçesine bağlı Kaynarpınar köyünde 2 çocuğunu sırtında taşıyıp, okul servisine ulaştıran Kemal Okuyucu'nun yaşadığı zorlukların gündeme gelmesinin ardından Karlıova Kaymakamlığı, Peri Çayı üzerinde köprü yapılması için çalışma başlattı.

Karlıova ilçesine bağlı Kaynarpınar köyünün Aktaş mezrasında oturan 3 çocuk babası Kemal Okuyucu, Yedisu ilçesinde öğrenim gören 3'üncü sınıf öğrencisi Ruken'i her gün, yatılı bölge okulunda kalan oğlu 6'ncı sınıf öğrencisi Serhat'ı ise haftanın 2 günü servis aracına ulaştırmak için 4 kilometre yol gidiyor.

Sırtına aldığı çocuklarıyla dağları aşıp, çaylardan geçen Baba Kemal Okuyucu, okul çıkışı da onları alıp, aynı yoldan dönüyor.

Servisin mezraya ulaşabilmesi için Peri Çayı üzerine köprü kurulmasını isteyen kardeşler, yolda zaman zaman tehlike atlattıklarını söylemişti.

Detaylar için 👇

Çocuklarının Eğitimi İçin Dağları Aşıyor, Çaydan Geçiyor: 'Köprü Yapılırsa Bu Sıkıntıları Yaşamayız' - onedio.com
Çocuklarının Eğitimi İçin Dağları Aşıyor, Çaydan Geçiyor: 'Köprü Yapılırsa Bu Sıkıntıları Yaşamayız' - onedio.com

Gündeme gelen haber sonrası sosyal medyadan da #PeriÇayınaKöprüYapılsın etiketiyle kampanya başlatılmıştı

Karlıova Kaymakamlığı: "Ulaşımını sağlamak için köprü projesi çalışmalarına başlandı"

Bingöl'ün Karlıova ilçesine bağlı Kaynarpınar köyündeki Aktaş mezrasında 2 çocuğunu sırtında taşıyıp, okul servisine ulaştıran Kemal Okuyucu'nun yaşadığı zorlukların basında yer almasının ardından Karlıova Kaymakamlığı, mezradaki Peri Çayı üzerinde köprü yapılması için çalışma başlattı. Kaymakamlık, öğrencilerin güvenli bir şekilde ulaşımını sağlamak için köprü projesi çalışmalarına başlandığını bildirdi. Köprü tamamlanıncaya kadar ise öğrencilerin geliş- gidişleri için ücretsiz araç tahsis edileceği öğrenildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir