Çocuğunun Velayetini Almak İçin Katılmıştı: 17 Yaşındayken Tecavüze Uğradığı Ortaya Çıktı

-

ATV'de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Programa katılan Birgül Memiş, eski eşinin 4 yaşındaki oğlunu alıkoyduğunu iddia etmişti. Bugün canlı yayında Müge Anlı'nın yaptığı açıklamalar izleyenleri hayrete düşürdü. Aktarılan bilgilere göre, yayına katılan Birgül Memiş, 17 yaşında tecavüze uğramış. Tecavüz edenlerin ise akrabaları olduğu ortaya çıktı. 

Programa katılan Birgül Memiş, evli olduğu sırada başka birine aşık olduğunu ve çocuğunun evlilik dışı olduğunu iddia etmişti. Yapılan DNA testine göre, Memiş'in 4 yaşındaki oğlu Görkem'in, ilk eşi Faruk Aydın'dan olmadığı ortaya çıktı.

Faruk Aydın ise DNA testinin sonucunu öğrenince stüdyoda Birgül Memiş'e saldırdı. Daha sonra yayına yeniden katılan Aydın, "O an öfkeme hakim olamadım. Çocuğuma bakış açım değişmedi" ifadelerini kullandı.

Bu zamana kadar çocuğun kendisinden olduğunu sanıyordu.

Müge Anlı'ya katılan Birgül Memiş, yayına katılırken çocuğunun ilk eşi Faruk Aydın'dan oğlunun velayetini almak için çıkmıştı. Gelen iddialara göre, Memiş, bir inşaat işçisiyle beraber olmuş ve çocuk ondan olmuştu. Faruk Aydın ise 4 yaşındaki Görkem'in kendisinden olduğunu zannediyordu. 

Oğlunun kendisinden olmadığını öğrendiğini anlatırken ise, "Bundan bir ay önce bana mesaj attı çocuğun benden olmadığını söyledi. Benim haberim yoktu böyle bir şey olduğundan. Haberim olsa boşardım" ifadelerini kullandı.

"Benden olmazsa da çocuğa bakmaya devam etmek istiyorum."

Faruk Aydın yaptığı açıklamada, "Hiçbir erkek böyle bir durumda evliyken başka biriyle beraber olan kadınla devam etmez. Çocuk benden Birgül yalan söylüyor. DNA testi yaptırmak istiyorum" diyerek çocuğun kendisinden olmasa bile bakmaya devam etmek istediğini vurguladı ve "Bu zamana kadar baktım bakmaya da devam edeceğim. Ne olursa olsun çocuğu da vermem" dedi.

"Oğlumun çocuğu bile olmasa ben o çocuğu öpüp başıma koydum. Ona bakacağım."

Faruk Aydın'ın annesi Songül Aydın ise Birgül Memiş bebek henüz 2 aylıkken terk edip gittikten sonra çocuğa bakmaya devam ettiğini söyledi. 2 yıldır küçük çocuğa baktığını belirten Songül Aydın, "Oğlumun çocuğu bile olmasa ben o çocuğu öpüp başıma koydum. Ona bakacağım." dedi.

Fakat bugünkü canlı yayın sırasında farklı bir durum yaşandı. Birgül Memiş'in geçmişinde yaşadığı tecavüz olayı Müge Anlı tarafından aktarıldı.

Program sırasında Memiş'in mazisinde yaşadığı bir durumu açıklayan Müge Anlı, Birgül'ün 17 yaşındayken tecavüze uğradığını ve bunu yapanın da akrabası olduğunu öğrendiklerini ifade etti. Durumu canlı yayın sırasında aktaran Anlı, "Birgül'e kızdığınızın farkındayım ama Birgül'ün de çok farklı bir hayatı var. Çok açıklayarak söyleyemiyoruz ama Birgül zamanında bir akrabasının tecavüzüne uğramış. Bunu ailesi kabul etmiyor. Birgül'ün yalan söylediğini düşünüyor ve sahip çıkmıyor. Birgül o zaman 17 yaşında ve Birgül'ü aile kabul etmiyor dışlıyorlar. Sonra bir erkek kardeşi de benzer bir olaya maruz kalıyor. O çocuğun da hayatı kayıyor. Ben iki kardeşi tanıdım iki kardeşi de yitik" ifadelerini kullandı.

"Bana susmamı söylediler bende işe gider gibi evden kaçtım."

Yapılan açıklamalardan sonra yayın sırasında gözyaşlarına hakim olamayan Birgül, tüm ailesinin tecavüz eden akrabasından yana olduğunu belirtti. Annesinden bile dayak yediğini ve bu yüzden evden kaçarak Faruk'la evlendiğini belirten Birgül, "Belli olunmayacak gibi değildi. Her yerim yara içerisindeydi. Annem dahil aynısını yaptı. Ailede hiç kimse de inanmadı, hepsi akrabadan yana oldular. Bana susmamı söylediler ben de işe gider gibi evden kaçtım. Sonra da severek evlenmedim Faruk'la da. Aslında niyetim Faruk'la da evli kalmak değildi. Ama Faruk ailesine yalan çıkmasın diye bu kadar uzadı. Faruk bu kadar uzatacağını söylemedi" diyerek bu konunun konuşulmasını istemediğini belirtti.

"Onun akli dengesi yerinde değil. Kardeşiyle birlik yapıp plan kuruyorlar."

Yayına bağlanan Birgül'ün babası Mustafa Bey ise Birgül'ün yaşadığı bu durumdan haberdar olmadıklarını belirterek iddiaları reddetti. Mustafa Bey, "Ben her zaman yanındayım. Çocuğun hasta olduğunda bile ben arabayla hastaneye getiriyordum. Böyle bir şey varsa benden niye gizledin annenden neden gizledin?" ifadelerini kullanırken Müge Anlı'nın "Siz Birgül'ün uğradığı istismardan haberli miydiniz?" sorusuna ise "Hayır haberim yok. Onun akli dengesi yerinde değil. Kardeşiyle birlik yapıp plan kuruyorlar" cevabını verdi.

"Birgül'ün üstüne kapıyı kilitlediği, belini kırdığı doğrudur"

Canlı yayına bağlanan Birgül Memiş'in annesi Nedime Hanım, "Birgül'ün cinsel istismara uğradığını sonradan öğrendim. Faruk'un her söylediği yalan. Birgül'ün üstüne kapıyı kilitlediği, belini kırdığı doğrudur. Birgül ne söylüyorsa doğrudur" diyerek Birgül'ün tecavüze uğradığını doğruladı.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sila-guzel2

Ya insanların özel hayatını didik didik edip reyting uğruna pazarlamaya ne hakkınız var? Kadının tecavüze uğramış olması dehşet verici ama asıl dehşet verici olan bundan sonra bu kadın ne olacağı? Ya ortadaki çocuk? Bunu normal gösteren aile bireyleri... Ülkede binlerce kişi var istismara uğrayan. Böyle programlar istismarı normal hale getirmekten başka bir işe yaramıyor.

ercannedio

Adam çocuğun öz babası değilmiş. Bi insan böyle bir bilgiyi ilk defa öğrendiğinde kalp krizi geçirebilir, sinir krizi geçirebilir, kadına zarar verebilir, hızını alamayıp kendisine de zarar verebilir. Bu bilgiyi adama canlı yayında açıklıyorlar. Çünkü bişeyler olup reyting gelmesi gerek. Çocuk ondan değilmiş reklam arasında da bildirdik kendisine dese işin bütün reytingi kaçar. Canlı yayında söyleyip bütün izleyici kitlesini o öğrenme anına ortak etmesi lazım. Bu bile çok iğrenç geliyor bana.

emine-b.

"Çok açıklayarak söyleyemiyoruz ama Birgül zamanında bir akrabasının tecavüzüne uğramış." Açıkladın zaten? Bu kadının neden bu programa neden çıktığını bilmiyorum. Ailesinden birisi mi kayıp? Boşanmak mı istiyor?

cent

Cocuğun babası bu 3 şahısdan birisi ama hangisi.

farkedmez

Yıllardır ülkemizin sorunu bu aslında. Biri tecavüze uğradıysa mağdur olduğu halde sanki onun suçuymuş gibi aktarılıyor ve üstü kapatılmaya çalışıyor. Elalem ne der derdi var. Gerekirse taşınırsın akrabalarını silersin böyle şeyin üstünü nasıl örtersin ? nasıl kızına bunu yaparsın..

erlik

Kız çocuğunun biri tecavüze uğramış, büyümüş şiddet görmüş. Bir başka erkek çocuğu tecavüze uğramış. En azından böyle iddialar var. Milletin derdi çocuk kimden? Rızası ile birlikte oldularsa çocuk kiminse kimin size ne? Kimse kadın ve çocuk hayatını nasıl idame ettirecek derdinde değik. İyi ki %90'ı müslüman bir ülkedeyiz. Olmasak ne olacakmış ?

vemrv

Dün burada yine haber edildi bu kadın fakat insanların kızdığı nokta çocugunun babası mı değil mi gibi hassas bir durum açıklanıyor saçma sapan sırıtıyor videoda.İnsanların tepkisi bende dahil;pek saglıklı ruh hali olmayan bu kadına cocugun verilmesidir.yoksa kim kimle nerede ne zaman çokta mühim değil bence.

Görüş Bildir