Cinsel İlişkiye Girmeyi Bıraktığınızda Vücudumuzda Neler Değişiyor?

-

Bir İngiliz'in hayatı boyunca ortalama 5.778 kez cinsel ilişkiye girdiği söyleniyor. Bunun az veya çok olması tamamen kişinin rutinine bağlı. Fakat kesin olan bir şey varsa o da; en seks düşkünü insanın bile cinsel ilişkilerinin bittiği bir dönem vardır. Seks eksikliği insanın psikolojisinde ve bedeninde zincirleme bir etki yaratıyor. 

Düzenli seksi bıraktığınız zaman olabilecekleri Mirror'dan sizler için derledik.

Kaynak: http://www.mirror.co.uk/news/weird-news/...

1. Cinsel dürtünüzü kaybedersiniz.

Evet, konu cinsel dürtüye geldiğinde mevzu biraz da "kullan ya da kaybet" şeklinde oluyor.

"Seksten kaçınan bazı insanlar daha halsiz, daha cansız ve cinsel konuda daha az istekli hissediyorlar." diyor seks terapisti Sari Cooper.

"Müşterilerimden bazıları bu durumu, 'Gözden uzak olan gönülden de uzak olur.' şeklinde tanımlıyor."

Bu elbette herkes için geçerli bir durum değildir. Bazı insanlar seksin fikrini bile fazlasıyla çekici bulur bu dönemde.

2. Vajina duvarı incelebilir.

Bu, genellikle menopoza giren kadınların başına geliyor. 

Sari "Düzenli bir şekilde cinsel ilişki yaşamadığınızda, yaşınız ilerledikçe vajina duvarınız incelir ve cinsel ilişkiye girmeye başladığınızda canınız acır." diyor.

Bu amaçla Kuzey Amerikan Menopoz Toplumu menopozda iken vajinanın sağlığı için düzenli olarak seks öneriyor.

3. Vajinal kuruluk yaşayabilirsiniz.

Özellikle yaşı ileri olan kadınların yaşadığı bir diğer yan etki de, bir süre ara verdikten sonra yeniden cinsel ilişkiye girdiklerinde vajinada ıslanma problemidir. Buna sebep olan da vajina duvarının incelmesinin yanı sıra östrojen hormonu eksikliğidir. 

"Eğer 20-30 yaşlarındaki bir kadını ele alırsak, cinsel ilişkisi olmasa da vücudunda vajinanın sağlıklı, esnek ve ıslak kalması için yeteri miktar östrojen salgılandığını göreceksiniz. Eğer 60 yaşında bir kadını ele alırsak, bunun bir kısmının artık var olmadığını göreceksiniz." dedi Dr. Lauren Streicher. 

Yaşlanmanın ve seks eksikliğinin bu etkilerini azaltmak için ise;

"Vajinal ıslaklık yaşa bağlı olarak azalır ve eğer mastürbasyon, erotik kitaplar, videolar veya aktif bir partner ile cinsel isteğinizi yeniden uyandırmazsanız, vajinanız çok daha hızlı bir şekilde kuruyacaktır."

diyor Dr. Lauren.

4. Regl ağrılarınız artabilir.

Genel kanının aksine, regl döneminde cinsel ilişkiye girmek regl ağrılarını azaltabilir. 

"Rahim bir kastır ve birçok kadın orgazm olduklarında kanın çok daha hızlı atılmasına, dolayısıyla da regl ağrılarının azalmasına yardımcı olan uterus kontraksiyonu durumunu yaşarlar." diye açıklıyor Dr. Streicher.

"Ayrıca regl ağrılarının azalmasına yardımcı olan endorfinde de artış olabilir."

5. Fakat bütün bunların yanı sıra idrar yolları enfeksiyonuna yakalanma riskiniz azalır.

Sonunda bir güzel etkisinden bahsedebiliyoruz. Bu durumda yalnızca cinsel yollarla bulaşan hastalıklara yakalanma riskiniz değil, idrar yolu enfeksiyonuna yakalanma riskiniz de azalıyor. 

"Tekrar eden idrar yolları enfeksiyonu riskinin artmasından sorumlu olan da cinsel ilişkidir." diyor Dr. Streicher.

Menopoz öncesindeki kadınlardan idrar yolları enfeksiyonlarına yakalananların yüzde sekseninde bu durum seksten sonraki 24 saat içinde gerçekleşiyor. "Cinsel ilişkinin sıklığı, sürekli tekrar eden idrar yolları enfeksiyonuna zemin hazırlayan en güçlü etmendir." diyor American Family Physician'da.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
futursuz

Erkekler hemen verme muhabbetine girmişler ' Ver kurtul ' muş... Sizin gibi haysiyetsiz, güvenilmez ve ' iki zevk alayım ' gözüyle kadınların peşlerinde koşan abaza olduğunuz için 'Merhaba' demeye, evlenmeye bile korkuyoruz. Haysiyet diye bir şey duydunuz mu? Nasıl olsa anlaşılmıyor yada anlaşılsa bile 'Erkek'liği yattığı kız sayısı ile hesaplayan 'beyincikleriniz' evlendiğiniz zaman, yemek - temizlik yapan eşlerinizi beğenmeyip, kucaklarına çocuk verip, hiç bir şeyin ucundan tutmayan 'Hanım kezban oldu yiaa' diye gezen, gezecek olan tiplersiniz. Az işin ucundan tutsanız o kezbanlar, afet olacak haberiniz yok... Sizlerin, sizler gibi insanlar ile evlenmesini umuyorum. Kadınları ilgilendiren her şey de kadınlardan çok konuşan sizlerin iktidarsızlık sorunu yaşamasını dilerim. Saygılar.

busra-kucuk

cinsel ilişki için 'verme' yazıyorlar ya uyuz oluyorum Teknik olarak alan kadın neyi verelim? Ayrıca toplum sevişen kadını kaşar olarak görmese bakire değil bu evlenmem diye düşünmese kadınlar da sevisecek Kadınlar omurları gelecekleri için evliliği bekliyorlar Erkekler bu durumdan rahatsızsa arkadaşlarının zihniyetini düzeltsinler Kadınlara 'ver artık' diyerek olmuyor bu işler

futursuz

Haklısınız, tam anlamı ile haklısınız. Ailemden bir erkek, sevdiği kadının bakire olmadığını bile bile onunla evlendi. Ve bilin bakalım, o kadının zaten bakire olmadığını biz nasıl öğrendik? İlk kavgaların da, zaten bakire değil, ne bok yedi kim bilirler ile hemen yeriyorlar insanları. Hadi ailemde ki adama haysiyetsiz diyelim. Ama eşinin bekaretini önemsemeden evlenip, ona bu konu da laf sokmayacak erkek 100'de 2 falandır. Elbette çoğu kadın, neden saygısız insanlar ile evleniyor bilmiyorum. Kısıtlıyorsa, ortak kararlar yoksa her halta karışıyorsa bırak 2 - 3 yıl daha bekar kal ama olmuyor işte.

edo

Ver kurtul.

deniz-han-celebi

NERDE OROSPU ÇOCUĞU ÇOCUK SİKİCİ ABAZA ANASINI SİKTİĞİM TOPLUMU VARSA MÜSLÜMANLIKTA TOPLANMIŞ

qozmonot

şimdiden vermeye başla çünkü ilerde en çok sevdiğin canını vereceksin

Görüş Bildir