Görüş Bildir

Cemil Çiçek: 'FETÖ'nün Bir Değil, 40 Ayağı Var; Köklerini Osmanlı Döneminde Aramak Lazım'

Anasayfa
 > Gündem

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Cemil Çiçek, FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmalarına yönelik olarak açıklamalarda bulundu. Cemil Çiçek'ten FETÖ'nün köklerini Osmanlı döneminde arama önerisi geldi.

Çiçek 15 Temmuz darbe girişimini 'postmodern zındık bir darbe teşebbüsü' olarak tanımladı.

"1908'den bu tarafa siyasetimiz suçlama geleneği üzerine tartışmayı yapar"

"1908'den bu tarafa siyasetimiz suçlama geleneği üzerine tartışmayı yapar"

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk'e konuşan Çiçek, 'FETÖ, 40 ayaklı yaratık gibi bir şey. Bir ayağı, siyasi ayağı, iki ayağı yok. 40 ayaklı bir yapı bu. Bunu bir bütünlük içerisinde görmek gerekiyor. Maalesef tartışmalarda bu bütünlük yok. Konu sadece siyasetin konusu ve siyaset açısından değerlendiriliyor. Maalesef bizim siyaset geleneğimiz de bu konuda çok büyük bir imtihan vermedi. 1908'den bu tarafa siyasetimiz suçlama geleneği üzerine tartışmayı yapar.' dedi.

"Halbuki bu tip yapıların Osmanlı'da da benzerleri vardı"

"Halbuki bu tip yapıların Osmanlı'da da benzerleri vardı"

Çiçek, 'Bu FETÖ meselesinin tarihi, siyasi, sosyolojik boyutu 1969 yılından başlatıyoruz bu geleneği. Halbuki bu tip yapıların Osmanlı'da da benzerleri vardı. Onları göz ardı ederek tartışıyoruz. Çünkü bu konular bizim açımızdan öncelik almıyor, sadece birilerini suçlayıp köşeye sıkıştırma esasından böyle bir tartışma yapılırsa biz bu yapıyı anlamakta halen zorlanırız. Bu tartışmalardan, geçmişteki tartışmalardan bir sonuç, bir şey çıkmadı.' diye konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
137
41
21
3
1
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
feyk

bir arkadasin guzel bir sozu vardi: akp gittikden sonra bunlar bizi akp'li olmakla suclayacak.

Pasif Kullanıcı

:))

WantonNovelSMYRNA

FETÖ' nün siyasi ayağı diye bişey yoktur.! Çünkü FETÖ sizsiniz.!! Başka sözüm yok!

demet saygılı

"...Efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en gerçek yol, medeniyet ... Devamını Gör