Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

En Yaratıcı ve Başarılı 10 Reklam Filmi

-

Dünyada çekilmiş pek çok başarılı reklam filmi var. Ancak bunlardan bazıları, ilginçlikleri, komiklikleri ve yaratıcılıklarıyla diğerlerine göre öne çıkmayı başarmış durumdalar. Bu başarılı reklam filmlerinden bir kaçını sizlerle paylaşarak "reklam" denen olgunun, üzerinde düşünülerek ve emek harcanarak yaratıcı bir şekilde yapıldığında, aslında türk televizyonlarında görmeye alıştığımız zevksiz işler gibi olmadığını göstermek istiyorum.

Never Say No to Panda!

Panda peynirlerinin çekmiş olduğu, mısır yapımı bir reklam filmi. Açıkçası benim de favorimdir. Mottosu "Never say no to Panda" yani "Panda'ya asla hayır demeyin".  Panda peynirini herhangi bir sebeple reddetmiş olanların bulunduğu ortamda bir anda beliren, önce psikopat bakışlarıyla sizi ürküten ve sonrasında bir öfke patlamasıyla peyniri reddeden kişiyi cezalandıran sevimli psikopat bir pandadan oluşuyor. Fonda çalan sakin müzik ise "Buddy Holly" den "True Love Ways" ve gerçekten cuk oturmuş durumda.

Trunk Monkey

Suburban tarafından çekilen reklam filmi. Araçlara yeni getirilen bir özellik olan "Trunk Monkey" butonuyla günlük hayatta karşılaşabileceğiniz her türlü acil durumda arkanızı kollayan birileri olduğundan emin olabileceksiniz =)

Evian Baby & Me

Evian'ın, evian sularını içtiğiniz zaman yaşayacağınız hissi anlatma yolu. Gerçekten başarılı. Bu arada çalan şarkı merak edenler için "Ini Kamozen" nin, Fransız elektro sanatçısı "Yuksek" tarafından remikslenmiş olan "Here Comes to Hotstepper" adlı şarkısı.

The Force: Volkswagen

Volkswagen'ın efsane reklamı, her izleyenin yüzüne büyük bir gülümseme yerleştiren ufaklık, kostümün içinde olmasına karşın rolünün hakkını tam anlamıyla vermiş.

Kia Sorento - Uzay Bebekleri

Bebeklerin nerden geldiğini çocuğuna yaratıcı şekilde anlatan bir baba içeren Kia Sorento reklamı.

Peugeot 206

Fazla açıklamaya gerek yok, hepimizin hatırladığı efsane Peugeot 206 reklamı. Fondaki müzik ise Bhangra Knights'dan Husan.

Heineken

Çoğu erkek için gerçekten hayal etmesi bile keyifli olan bir olayı canlandıran bu güzel Heineken reklamı.

Java Forever And Ever Movie (Java vs Windows .Net)

Java'nın bir film fragmanı şeklinde yaptığı bu güzel reklam filmi de içeriğimize girmeyi fazlasıyla hakediyor.

Pepsi Girl

Eskilerden yaratıcı bir Pepsi reklamı. Videonun daha kaliteli versiyonunu aradım mamafih bulamadım.

En Anlamlı Reklam Filmi

Dove'un yapmış olduğu çok başarılı bir reklam filmi. Sosyal mesaj içeren reklamlardan çok hoşlanmasam da bu, insanlara güzel bir şeyi hatırlattığı için bu listede olmayı hakediyor.

BONUS: Nolan's Cheddar

John Nolan'ın kendi uydurduğu bir peynir markasına çektiği reklam filmi. İnternette İngiltere'nin, Avrupa'nın ve hatta dünyanın en iyi reklam filmi başlığı altında yer alıyor olsa da aslında var olan bir ürünün reklamı olmadığı için listenin sonuna bonus olarak paylaşıyorum.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir