Görüş Bildir
Haberler
Canlı Canlı Köpekleri Gömen Belediyenin Cezası Belli Oldu: Öldürülen Hayvan Başına Sadece 2 Bin 700 Lira

etiket Canlı Canlı Köpekleri Gömen Belediyenin Cezası Belli Oldu: Öldürülen Hayvan Başına Sadece 2 Bin 700 Lira

Yasin Arslan
13.01.2018 - 15:31 Son Güncelleme: 14.01.2018 - 09:31

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde öğretmen olarak görev yapan Gökhan Kazan dedektif gibi iz sürerek Çaycuma ilçesine bağlı Perşembe Belde Belediyesi'nin 10 sokak köpeğini iğne ile bayılttıktan sonra boş araziye canlı canlı gömdüğünü ortaya çıkarmıştı. 

Olayın ortaya çıkmasının ardından başlatılan soruşturma sonucunda savcılık Türk Ceza Kanunu'nda sahipsiz 'sokak köpeklerine yönelik ceza maddesi yok' dedi ve kovuşturmaya yer olmadığını belirtti. Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü ise öldürülen köpek başına 2 bin 752 lira para cezası kesti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Öğretmen Gökhan Kazan, 2 hafta boyunca araştırma yaparak öldürülen köpeklerin yerlerini buldu.

Öğretmen Gökhan Kazan, 2 hafta boyunca araştırma yaparak öldürülen köpeklerin yerlerini buldu.

Doğan Haber Ajansı'ndan Gürkay Gündoğan'ın haberine göre Perşembe belde belediyesinin 10 sokak köpeğini iğne ile bayılttıktan sonra boş araziye gömdüğü iddiası üzerine dedektif gibi iz sürerek köpeklerin gömüldüğü yeri buldu.

Belediye personeli ve belediye hakkında Çaycuma Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Belediye personeli ve belediye hakkında Çaycuma Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Soruşturma başlatan savcılık gösterilen alanda bilirkişi heyeti ile birlikte kazı yaptı ve 10 köpeğin cesedine ulaştı. Köpeklerden alınan numuneler Adli Tıp Kurumu'nda incelendi. Köpeklerde uyuşturucu maddeye rastlanmadı ancak üzerlerinde hayvanları uyuşturmaya yarayan fişek bulundu. Jandarmanın yaptığı ve savcılığa sunduğu olay yeri görgü ve araştırma tutanağında da köpeklerin canlı gömüldüğü konusunda beldede dedikodunun olduğu, ancak kimsenin hedef olmamak için tanık olmak istemediği belirtildi. Ayrıca belediyenin bir gün önce 'Yarın başıboş köpekler toplanacaktır' anonsu yaptığı tutanakta yer aldı.

'Türk Ceza Kanunu'nda sahipsiz sokak köpeklerine yönelik ceza maddesi yok'

'Türk Ceza Kanunu'nda sahipsiz sokak köpeklerine yönelik ceza maddesi yok'
İçeriğin Devamı Aşağıda

Türk Ceza Kanunu'nda sahipsiz köpekler için herhangi bir madde olmadığını belirten savcılık kovuşturmaya yer olamadığı kararına vardı ve belediye ve sorumlu kişiler hakkında ise toplam 15 bin lira idari para ceza kesilmesi için Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na yazı yazdı.

Belediyeye toplam 27 bin 520 lira para cezası kesildi.

Belediyeye toplam 27 bin 520 lira para cezası kesildi.

Bakanlığa bağlı Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü savcılığın kararı sonrası yaptığı çalışma ardından Perşembe Belediyesi'ne öldürülen hayvan başına 2 bin 752 lira olmak üzere toplam 27 bin 520 lira para cezası kesti.

Para cezasının sevindirici olduğunu ancak savcılığın da bu tür katliamları adli olarak cezalandırması gerektiğini söyleyen Gökhan Kazan 'Böyle bir durumda savcılığın bizzat adli ceza vermesi gerekiyor. Böyle bir madde TCK'da olmadığı için ceza veremiyor. Devletimizin ilgili organlarının, meclisimizin acilen hayvan katliamlarına karşı ceza getirmesi gerekiyor. Sahipli ve sahipsiz hayvan yönetmenliğinin kaldırılması gerekiyor. Sahipli de olsa sahipsiz de olsa hayvanları öldüren ve işkence yapanlara gerekli cezaların verilmesi gerekiyor.'' dedi.

Sosyal medya kullanıcıları da köpek katliamına sessiz kalmadı👇

İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
245
71
49
10
9
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

Öğretmene helal olsun diğerleri orospu çocuğu zaten

Kornişonturşusu

orospu çocukları ananızı karınızı sikip gömsünler inşallah

Merve kurtul

Kendisini sikip diri diri gömmek daha adil olur bence

Burçin

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır! Helal olsun o öğretmene...