Büyük İkramiye Hepsine Çıktı: ABD'li Şirket Çalışanlarına Toplam 10 Milyon Dolar Dağıttı

 > -
Abone ol

ABD’de bir emlak şirketi düzenlediği yıllık toplantıda çalışanlarına büyük bir sürpriz yaptı. Şirket 198 çalışanına yaklaşık 58 milyon TL ikramiye dağıttı.

Hürriyet gazetesinden Mine Üçgün'ün haberine göreABD’nin Maryland eyaletinde St. John Properties emlak şirketi düzenlediği parti sırasında çalışanlarına kırmızı zarflar dağıttı.

Zarfları açan çalışanlar içlerinden ortalama 50 bin dolarlık hediye çekleri çıktığını gördü 🎥

"Bu kesinlikle hayatımın değişim noktası"

Şirketin Proje Müdür Yardımcısı olarak çalışan Stephanie Ridgway, "Zarfı açtığım an tamamen bir inanamamazlık içindeydim. Ne gördüğüme inanamıyordum. Hislerimi ifade edebilecek bir söz olduğunu bile sanmıyorum. İnanılmaz ve muhteşem hissettim. Hala şoktayım. Bu kesinlikle hayatımın değişim noktası" dedi.

"Hedefimizin üzerine de çıktığımız için teşekkür etmek istedik"

St. John Properties şirketinin Başkanı Lawrence Maykrant  konuyla ilgili "Şirketimizin gayrimenkul hedefi 20 milyon metrekareydi ve 14 yılda bunu ikiye katladık. Biz hedefimizin üzerine de çıktığımız için tüm çalışanlarımıza teşekkür etmek, onlar için büyük bir şey yapmak istedik” açıklamasını yaptı.

İşe yeni başlayanlara 100 dolar verildi

Her çalışanın ikramiyesi şirkette çalıştığı zaman dilimine göre ayarlandı. En küçük ikramiye, işe henüz başlayan çalışanlara verilen 100 dolar olurken, en büyük ikramiyenin değeri ise 270 bin dolar.

Şirket Başkanı Lawrence Maykrant yaşadığı mutluluğu “Bu kesinlikle hayatım boyunca tanık olduğum en inanılmaz andı. Herkes şaşkına dönmüştü. Çığlık atanlar, ağlayanlar, gülenler, kucaklaşanlar” sözleriyle anlattı.

En yüksek ikramiye 14 yıllık çalışana

Şirketin 14 yıllık çalışanı ve aynı zamanda en büyük ikramiye olan 270 bin doların sahibi 37 yaşındaki Stephanie Ridgway, ikramiyeyi çocuklarının kolej eğitimi için kullanacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir