Görüş Bildir
Haberler
Bugün Hava Nasıl Olacak?

Bugün Hava Nasıl Olacak?

FreiGeist
17.08.2015 - 08:36 Son Güncelleme: 17.08.2015 - 08:39
İçeriğin Devamı Aşağıda

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre Yurdumuzun kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Edirne, Kırklareli, Ordu çevreleri ile Tekirdağ'ın batısı, Kastamonu'nun güneyi, Sivas ve Yozgat'ın kuzeyi, Çankırı'nın kuzey ve doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize başta olmak üzere Ordu, Giresun, Trabzon, Artvin, Erzurum, Kars ile Ardahan çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç Ege ile Marmara'nın doğu kesimlerinde 1 ila 3 derece artacağı, Ege ve Akdeniz'de mevsim normalleri civarında, diğer bölgelerimizde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Rize başta olmak üzere Ordu, Giresun, Trabzon, Artvin, Erzurum, Kars ile Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, lokal dolu vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve doğusunun yer yer parçalı bulutlu, Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Tekirdağ'ın batısının kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) eseceği bekleniyor. 

BURSA Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 36

İSTANBUL Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 33

KIRKLARELİ Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 35

KOCAELİ Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 34

EGE 

Az bulutlu ve açık zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu

AFYONKARAHİSAR Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu 31

DENİZLİ Parçalı ve az bulutlu 36

İZMİR Parçalı ve az bulutlu 35

MANİSA Parçalı ve az bulutlu 36

AKDENİZ 

Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu,

ADANA Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu, 35

ANTALYA Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu, 33

BURDUR Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu 35

HATAY Az bulutlu ve açık 36

İÇ ANADOLU 

Parçalı bulutlu, Yozgat ve Sivas'ın kuzey kesimleri ile Çankırı'nın kuzey ve doğusunun kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı bulutlu, 32

ÇANKIRI Parçalı bulutlu, kuzey ve doğu kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32

ESKİŞEHİR Parçalı ve az bulutlu 33

SİVAS Parçalı bulutlu, kuzey kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32

BATI KARADENİZ 

Parçalı bulutlu, Kastamonu'nun güney kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı ve az bulutlu 31

DÜZCE Parçalı ve az bulutlu 32

KARABÜK Parçalı ve az bulutlu 35

ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 28

ORTA ve DOĞU KARADENİZ 

Parçalı yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz ile Ordu çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize başta olmak üzere Ordu, Giresun, Trabzon ve Artvin çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 34

SAMSUN Parçalı bulutlu, iç kesimleri öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

TOKAT Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların il genelinde kuvvetli olması bekleniyor. 28

DOĞU ANADOLU 

Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Erzurum, Erzincan, Ağrı, Kars ve Ardahan çevreleri ile Bingöl ve Tunceli'nin kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BİTLİS Az bulutlu ve açık 29

ERZURUM Parçalı bulutlu, il genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 28

KARS Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 28

MALATYA Az bulutlu ve açık 34

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 39

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 35

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 39

SİİRT Az bulutlu ve açık 38

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Doğu Karadeniz'in doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), doğusu 2 ila 4 (10-30 km/s), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, öğleden sonra kuzeydoğudan, akşam batısı güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, batısı 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, kuzeyi güneydoğudan, akşam güneyi güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: Kuzey Ege'de güney ve güneydoğudan, öğleden sonra güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s), sabah saatlerinde 3 ila 5 20-(40 km/s), Güney Ege'de batı ve güneybatıdan, akşam güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş:İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan, Batı Akdeniz'in batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: İyi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın