Bugün de Tiksindik! İstismara Uğrayan Kız Çocuklarını Suçlayan Avukata Bergüzar Korel'in Cevabı

6.6bPAYLAŞIM

Her daim ezilenin değil fakat zalimin yanında duran, asla kadınla değil fakat tacizci ve tecavüzcüyle empati kuran; vahşice işlenmiş kadın cinayetleri ve tecavüzlere dahi "Bir bit yeniği vardır, o da açık giyinmeseymiş" gibi tavırlarla adeta katil soğukkanlılığıyla yanaşanlara artık şaşırmaz hale gelmiştik.

Çünkü kalabalıklardı, çok kalabalıklardı! Ayrıca giderek de güçleniyorlardı. Sesleri daha gür çıkıyordu.

Fakat bugün bu "kadını suçlama" meselesinin 10 (on) yaşa kadar indirildiğini görünce artık gerçekten ne diyeceğimizi bilemedik.

Eylül, Leyla... Son günlerde ülkenin gündemi iç acıtıcı cinsten. Sosyal medyadan yükselen tepkiler de öyle!

18 Gündür Haber Alınamayan Küçük Leyla'dan Gelen Haber Sonrası Söyledikleriyle Duygularımıza Tercüman Olmuş 14 Kişi - onedio.com
18 Gündür Haber Alınamayan Küçük Leyla'dan Gelen Haber Sonrası Söyledikleriyle Duygularımıza Tercüman Olmuş 14 Kişi - onedio.com

Sonuç olarak söz konusu "çocuk" olunca herkes ama herkes ortak bir paydada birleşiyor.

Bergüzar Korel de çocuklar ve cinsel saldırılar konusunda çok hassas bir ünlümüz.

Daha önce de istismarın önüne geçmek ve konuya dikkat çekmek üzere pek çok paylaşım yapmıştı.

Bugün ise sosyal medya üzerinde gördüğü yoruma inanamadı. Öyle iğrençti ki, bu zihniyetle savaşmanın ilk başta ifşa olacağını bilerek tepkisini gösterdi.

"Yazdım yazdım sildim.Uzun zamandır en doğru kelimeleri bulmaya çalıştım beceremedim."

"Ama bugün çocuk tacizi ile ilgili bir videonun altına yazılmış bu yorumu görünce artık dayanamadım ve ifşa ediyorum. Görün bu pisliği, fake bu diyenler çıkabilir, o daha da acı, daha da pislik. Ne olduk biz ben anlayamıyorum?"

"Nasıl bir kötülük, çürümüşlük, kokuşmuşluktur sana bunu söyleten?"

"Hiç mi sevilmedin? Bir çocuk hiç mi tutmadı parmağından? Hiç mi çiçek koklamadın mesela ya da hiç mi şükretmedin aldığın nefese? Hiç mi bir çocuğun gülen kahkahası umut olmadı hayatına? Kokuşmuşluğunla geberip gitmeni istiyorum sen ve senin gibilerin, karşıma çıktıkça paylaşacağım sizin gibi pislikleri, o meleklerin yerine sen neden nefes alıyorsun acaba? Adalet bu dünyada seni de bulacak! O zaman bu kirli karanlık zihniyetinin cezasını çekeceksin!!! İnanıyorum!"

Evet, vahşice katledilen kız çocuklarına dahi suç biçen, aşağılayan; tacizi, tecavüzü ve cinayeti meşrulaştıran bir zihniyet var karşımızda.

Orijinal bir fikirmiş gibi, "farklı düşünmek" adına, zar zor kullanabildiği Türkçesiyle:

"Tek taraflı düşünmeyin, artık 10 yaşındaki kızlar kusura bakmayın da yollu olma merakındalar." diyor.

Biz bi pislik zihniyetle daha önce karşılaşmıştık. Özgecan'ımızın katlinin üzerine böyle bir sözü söyleyen ve hala utanmadan ekranlarda boy gösterebilen Nihat Doğan örneği mesela...

Ama en azından yaş açısından bu kadar düşebileceklerini tahmin etmezdik.

Bu ülkede tecavüze uğrayan ve öldürülen kız çocuklarına daima ama daima sorumluluk yüklendi.

16 yaşındaki Cansel, öğretmeninin tecavüzüne uğradıktan sonra intihar ettiğinde, hakkındaki içeriğimizin altından "Adamın başını yaktı ***" tarzı onlarca yorum görmek zorunda kalmıştık örneğin. 

Hadi, İnternet'te insanlar cesaretleniyor ve nefretlerini kusabiliyorlar diyelim... Peki "Küçüğün rızası varmış" diyen koca koca büyük adamlar?

Kısacası; 15-16 yaşlarındaki kızlara "hak etmiş, istiyormuş" dediler, açık giyinene "müstehaktır" dediler, kimseden sert bir tepki göremediler ve sonuç: Kadını suçlamayı 10 yaşındaki kız çocuklarına kadar indirdiler!

Daha da bitmedi... Son zamanlarda bolca yüz bulmuş, cesaretlenmiş bu iğrenç zihniyet, iddialarına devam etti.

"ALLAHIM ÇILDIRACAĞIM!"

"Bir kullanıcıya bu mesajı atmış demin ki satırların sahibi! Diyelim ki yazdıkları gerçek -ki hiç sanmıyorum-polisi aramayan, o çocukları oradan çekip almayan bir stajyer avukat!! O sapıklara seks işçiliği yaptığını söylediğin o çocukları görüp arkanı dönüp gidiyorsun öyle mi? Yazıklar olsun seni kadınlığına, yazıklar olsun senin insanlığına! Hak arayacaksın sen? İnsan savunacaksın! Adaleti temsil edeceksin!? YAZIK YAZIK!"

Bergüzar Korel de, "O yollu dediğin yavrular için uğraşıyorum seninle!" dedi ve tepkisini tüm takipçileriyle paylaşmaya devam etti.

Bergüzar Korel de, "O yollu dediğin yavrular için uğraşıyorum seninle!" dedi ve tepkisini tüm takipçileriyle paylaşmaya devam etti.
Bergüzar Korel de, "O yollu dediğin yavrular için uğraşıyorum seninle!" dedi ve tepkisini tüm takipçileriyle paylaşmaya devam etti.

Kısaca özet geçmek gerekirse:

Bu suçlamaları yapan bir kadın stajer avukat, 14 yaşında bir kız çocuğuna "rıza" dahi biçmiş ve seks işçiliği yaptığını -dolayısıyla da şiddeti hakettiğini ifade etmiş.

Daha önce de gizli bir avukatlar grubunda aynı rezalet patlak vermişti: 15 yaşındaki kız çocuklarıyla beraber olanları aklama çabası!

"Kız kendi rızasıyla" diyerek, çocuk istismarcılarını kurtarmak için çözüm arıyorlardı.

Oy veremeyecek, tek başına bir marketten alkol alamayacak kadar "rızası" sayılmayan çocukların; söz konusu istismar olunca "kendi istemiş" iki yüzlülüğü...

Elbette buna karşı çıkan, dürüst avukatlar da vardı fakat zihniyet ortada işte!

Tek kelimeyle rezalet!

Adalet ve çocuklarımızın güvendiği insanlar, bunlar!

Sanatçısından stajyer avukatına, hakimine ve bakanına... Biz daima tacizciyi, tecavüzcüyü savunan bu zihniyeti istemiyoruz!

Birbirlerinden güç aldıklarını biliyoruz ve böyle söylemlerle şiddeti meşrulaştırdıkları için cezalandırılmalarını istiyoruz!

Bergüzar Korel'e de gösterdiği cesur tepkiden dolayı çok teşekkür ediyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
coldhearted

"Sanık leyhine uygulanabilecek çözüm" nedir be amına koyduğumun davarı? Yazmaya çalıştığın toynaklarını sikeyim! Kendin söylüyosun "sanık" diye üstüne "leyhine" yazmış bir de! Lan deliricem ak sizin LEYHİNİZE çok güzel bir çözüm var kafamda, o kelimeleri yazdığınız parmaklarınızı omuzdan itibaren kesip vücudunuzun güneş görmeyen yerlerine sokmak! Mayası bozuk orospu çocukları sizi! Avukat apayrı bi rezalet zaten hiç girmiyorum o konuya, ne insanlığınız kalmış ne ahlâkınız, ne vicdanınız kalmış ne şerefiniz!

asucelikler

reşit olmayan çocukla birlikte olmasaymış? bilmiyor mu yasal olmadığını? yani erkekler sürekli erekte geziyor "ok hadi sevişek" diyen herkesle de sevişiyor mu? bir şey diyim mi, bu nihat falan da kesin yapmıştır böyle reşit olmayan kızla seks falan, olur da bir gün ortaya çıkarsa kendini savunabilmek için falan böyle diyordur. herkes kendini düşünür sonuçta. ama valla bir gün "yeter ben kendimi kesicem" dersem, yalnız gitmiyorum. baya mass murder falan yaparım.

kemal-kabal

O değil de erkek çocuklarına da yapanlar var bu erkek çocuk açık mı giyiniyor? Davet mi ediyor? Lan kabul edin oğlum sapıklar sapıktır. NET!

xxxibgdrgn

Bergüzar her zaman idolüm oldu ve her hareketiyle ne kadar doğru bir kadın olduğunu gösteriyor. Öyle iğrenç insanlar var ki, öyle iğrenç zihniyetler var ki midemiz bulanıyor artık. Bu iğrenç köpekler asıl gebermeli küçücük Leyla'lar, Eylül'ler değil.

emine.ata.73

Kadın gibi kadın işte. Küçücük çocuklar yollu olma peşinde ne demek ulan ne demek. Ben kimsenin çocuğunu savunmam ne demek!! Bir meslek için insanları sınava tabi tutan bu sistem psikolojik ve ahlaki değerlerine de bakmalı bence meslek adaylarının. Avukatların, öğretmenlerin.. İnsan hayatına değen mesleği yapan insanlar bu kadar ahlaksız olmamalılar.!

Görüş Bildir