Bu Testte Sadece Gerçek Sürrealistler 10’da 7 Yapabiliyor!

109PAYLAŞIM

10'da 7 ve üstünü yapan sürreal, altı başka bir real :)

1. Kolayından başlayalım… Sürrealizm, kelime anlamı olarak ne demektir?

Gerçeküstücülük
Gerçekçilik
Gerçekten Sonrası
Hayat ne güzel, vapurlar filan

2. Şu tablolardan hangisi sürrealist'tir?

3. Sırada biraz değişik ve aynı zamanda kafa karıştırıcı bir soru var. Ama kafanın karışması seni doğruya da götürebilir :) Yönetmensin ve bir film çekeceksin, neyi konu edeceksin?

Aşkı
Toplumsal olayları
Aile ilişkilerini
Gergedanı

4. Bak bu soru zor olabilir... Sürealizm'in en çok etkilendiği bilim adamı kimdir?

Sigmund Freud
Albert Einstein
Nikola Tesla
Isaac Newton

5. Sürrealizmin ortaya çıkmasında bunlardan hangisinin çok büyük etkisi vardır?

Endüstrileşmeyle artan teknolojik gelişmeler
Savaş etkileri
Coğrafi keşifler

6. Biraz da bizim topraklarımıza gelelim. Hangi güzel şiir parçası sürrealizmin etkisiyle yazılmıştır?

7. Hadi kolay bir soruyla es verelim: Sürrealizm denince akla ilk gelen, Ara Güler'in objektifinden çekilen bu fotoğraftaki sanatçı kimdir?

Pablo Picasso
René Magritte
Salvador Dali
Joan Miró

8. Resimdekinin bir pipo değil, yalnızca bir piponun resmi olabileceğini söyleyen ünlü ressam René Magritte'in bu eserinin adını biliyor musun peki?

Guernica
İmgelerin İhaneti
Bu Bir Pipo Değildir
Belleğin Azmi

9. Çok az kaldı dayan! 1924 yılında kaleme aldığı Sürrealizm Manifestosu ile sürrealizm'in öncüsü kabul edilen yazarı sorsak?

Paul Éluard
Robert Desnos
Louis Aragon
André Breton

10. Son olarak, Türk sanatçıların elinden çıkmış bu tablolardan sürrealist olanı seç!

Sürrealizm’in başkanısın!

Testten full çektin, o yüzden sana Sürrealizm’in başkanı desek yersiz olmaz. Nev-i şahsına münhasır demek sen demek basitçe. Düşüncen, hareketlerin, konuşman falan hepsi numunelik. Sıradanlığa tepki olarak doğmuşsun kısaca. Ancak ne bunu farklı olmak için yapıyorsun, ki öyle olsan hiç olmaz, ne de senin üstünde garip duruyor. Çoğu kişi senin gibi numunelik delilerden ya korkar ya da onlarla alay eder. Ama senin öyle bir üstüne yapışmış ki bu haller, sanki sıradan bir insan olamayacakmışın gibi! Biz de sürealizm’i (yani seni :)) Crax’ladık. Konuyu kısaca, kastırmadan anlatıyoruz; Sürrealizm’i eğlenceye çeviriyoruz! Crax'ladığımız diğer konuları keşfetmek için tıkla, başka neyi Crax'lamamızı istediğini yorum olarak paylaşmayı unutma.

Kafanın içi Sürrealizm’le dolu!

Verdiğin doğru cevaplarla tam bir sürrealist olduğunu kanıtladın, tebrikler. Sen bu dünyanın faniliğini, boşluğunu kısacası absürtlüğünü anlamış, son derece zeki bir insansın. Bunu iliklerine kadar hissettiğin için, ölümlü dünyada hiçbir şeyi ciddiye almıyorsun. Bu durum sende içten içe bir hüzün yaratsa da müthiş mizah duygunla tüm bu durumları aşan acayip bir kafa yaşıyorsun! Biz de sürealizm’i (yani seni :)) Crax’ladık. Konuyu kısaca, kastırmadan anlatıyoruz; Sürrealizm’i eğlenceye çeviriyoruz! Crax'ladığımız diğer konuları keşfetmek için tıkla, başka neyi Crax'lamamızı istediğini yorum olarak paylaşmayı unutma.

Sen daha çok gerçekçisin!

Verdiğin cevaplardan anladığımız senin sürrealistten çok realist olduğun. Daha gerçekçi ve mantık silsilesinde düşünüyorsun. Gerçeküstü şeyler kafanı karıştırıyor. Ama kafa karışacak bir şey cidden yok. Biz de biraz açıklayıcı olur diye bu sürrealizm mevzularını Crax'ladık. Konuyu kısaca, kastırmadan anlatıyoruz; Sürrealizm’i eğlenceye çeviriyoruz! Crax'ladığımız diğer konuları keşfetmek için tıkla, başka neyi Crax'lamamızı istediğini yorum olarak paylaşmayı unutma.

Konunun kısaca anlatıldığı video ise burada:

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
elcim-kapak

sürrealizmin başkanıyım hehe

agit-ozdel

Sen daha çok gerçekçisin!

pinco

Sürrealizmin başkanı oldum 10/9 ile.

Gizli Kullanıcı

Kafanın içi Sürrealizm’le dolu! Verdiğin doğru cevaplarla tam bir sürrealist olduğunu kanıtladın, tebrikler. Sen bu dünyanın faniliğini, boşluğunu kısacası absürtlüğünü anlamış, son derece zeki bir insansın. Bunu iliklerine kadar hissettiğin için, ölümlü dünyada hiçbir şeyi ciddiye almıyorsun. Bu durum sende içten içe bir hüzün yaratsa da müthiş mizah duygunla tüm bu durumları aşan acayip bir kafa yaşıyorsun! Biz de sürealizm’i (yani seni :)) Crax’ladık. Konuyu kısaca, kastırmadan anlatıyoruz; Sürrealizm’i eğlenceye çeviriyoruz! Crax'ladığımız diğer konuları keşfetmek için tıkla, başka neyi Crax'lamamızı istediğini yorum olarak paylaşmayı unutma.güzel anlatmışsınız.p

ceren-guler16

sürealizmin başkanı 10/10

Görüş Bildir