Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Sanat Testini Geçebilecek misin?

 > 
4.6bPAYLAŞIM

Hepimizin içinde henüz keşfedilmemiş bir sanatçı yatar. Kimilerininki erken yaşlarda ortaya çıkar ve sanat tarihine damgasını vurur, kimilerininki ise mezara kadar bir sır olarak kalır. Ancak sanat bilgisi ve sevgisi için içindeki sanatçının keşfedilmesine gerek yoktur. Haydi testi çöz ne kadar sanatseversin görelim!

1. Kolay bir soruyla başlayalım. Aşağıdaki resimlerden hangisi Leonardo da Vinci'nin eseridir?

Mona Lisa
Yıldızlı Gece
Guernica
Nilüferler

2. Peki aşağıdaki resim kime aittir?

3. 'Kaplumbağa Terbiyecisi' isimli belki de Türk Sanat Tarihi'nin en meşhur resmi kime aittir?

4. Türk Sanat Tarihi'nden devam edelim. Hangisi Mimar Sinan'ın eseridir?

Selimiye Camii
Ayasofya
Sultan Ahmet Camii
Bursa Ulu Camii

5. İstanbul'a gelerek Fatih Sultan Mehmet'in portresini yapan ünlü İtalyan ressam kimdir?

6. Peki Floransa'da bulunan Davut heykeli kimin eseridir?

7. 2015 yılında 300 milyon dolara satılarak bir müzayedede satılan en pahalı tablo olma özelliğini kazanan eser hangisidir?

The Patato Eaters
When Will You Marry?
Bal du moulin de la Galette
No. 5

8. Aşağıdakilerden hangisi sürrealist bir ressamdır?

Pablo Picasso
Edgar Degas
Pierre Auguste Renoir
Salvador Dali

9. Şimdi de aşağıdakilerden hangisinin bir pop-art çalışması olmadığını soralım?

10. Geldik son soruya. Bu sefer biraz farklı bir soru olsun ve ne kadar kültür sanatla iç içe olduğunu görelim. Bazı istisnalar dışında müzeler genel olarak haftanın hangi günü kapalıdır?

Tam bir sanat aşığısın!

Sen tam anlamıyla bir sanat aşığısın. Nasıl ki toprak susuz yapamıyor sen de hayatında sanat olmadan yapamazsın. Her saniye aklından o muhteşem ustaların o muhteşem estetik anlayışlarını resme, heykele, mimariye nasıl döktüklerini düşünüyorsun. Hayallerinde daima Louvre Müzesi'nin koridorlarında çılgınlar gibi koşmak var.

Gerçek bir sanatseversin!

Sen tam bir sanatseversin. En büyük hobin müze, galeri gezmek. Sanat eserlerinden aldığın keyfi sana başka hiçbir şey vermiyor. Senin gibi insanları aramızda görmek gerçekten çok güzel. Asla sanata olan düşkünlüğünden vazgeçme. Hatta daha da sarıl sanata. Dört elle sarıl ve sakın bırakma.

Daha farklı önceliklerin var!

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki sanat konusunda fena değilsin ancak biraz daha fazla yoğunlaşman gerek. Aslında bilmiyor değilsin. Biliyorsun ama çıkartamıyorsun. Farkındayız hayatın yoğunluğundan vakit kalmıyor. Bundan sonra daha dikkatli olursan rahatlıkla arkadaş ortamlarında sanat tartışmalarına girebilirsin. Ayrıca bizden sana küçük bir tüyo; flört ederken hoşlandığın kişiyi etkilemek için sanat güzel bir yöntem. 😉

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ruhi-suleymanova1

sanat yalniz resimden ibaret degil

necati-parlak

aman tanrım

cacik-c

Sen sanatın kendisi olmuşsun, sanatı sen doğurmuşsun! Hayatının her alanında sanat var senin sabah kıyafetlerini giyerken hatta tuvalete gittiğinde dahi müthiş bir estetik koyuyorsun ortaya. Adeta her yerinden sanat fışkırtıyorsun seni tebrik ediyor ve bu sanat ruhunun hiç ölmemesini diliyoruz kim bilir belki gelecekte senin eserlerini yazar kitaplar. Mükemmelsin, harikasın, at gibisin, sanatsın.

gulfemindunyasi

Tam bir sanat aşığısın! Sen tam anlamıyla bir sanat aşığısın. Nasıl ki toprak susuz yapamıyor sen de hayatında sanat olmadan yapamazsın. Her saniye aklından o muhteşem ustaların o muhteşem estetik anlayışlarını resme, heykele, mimariye nasıl döktüklerini düşünüyorsun. Hayallerinde daima Louvre Müzesi'nin koridorlarında çılgınlar gibi koşmak var.

bburcubilgin

Sanat aşığı elbette...

eknomr

Sanat aşığı 😎 Dan Brown sağ olsun hsjs

Görüş Bildir