Bu Ne Biçim Hikâye Böyle? Her Şey Çok Güzel Olacak Filmini Yeniden Canlandıran Kafadarlar

-
Abone ol

Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson ile filmde yer alan tüm oyuncuların adeta döktürdüğü, dilimize pelesenk olan pek çok repliğin geçtiği filmin büyük hayranlarından biri olan Instagram'ın gurme fenomeni gurukafa bir ilke imza attı. Seyahat blogger'ı Kerimcan Akduman'la yola çıktı ve bu yol hikayesini yeniden canlandırdı. "Bilemiyorum Altan"dan "Ne işim var ulan benim Bodrum'da"ya kadar efsane sahneleri çektiler.

Kaynak: https://www.instagram.com/gurukafa/

1. Türk sinemasının nevi şahsına münhasır filmlerinden biri olan ve izleyen herkese kendinden bir parça bulduran Her Şey Çok Güzel Olacak filmi çekileli tam 20 yıl oldu!

Sorunlu bir abi kardeş-ilişkisinin beyazperdeye yansıtıldığı ve başrollerinde Cem Yılmaz ile Mazhar Alanson'un yer aldığı Her Şey Çok Güzel Olacak 1998 yılında gösterime girdi. Ömer Vargı'nın yönettiği ve Cem Yılmaz ile birlikte yazdığı film akılda kalan pek çok sahnesi ve repliğiyle Türk sinemasına damgasını vurdu.

2. Birbirleriyle tamamen zıt karakterlere sahip olan Nuri ve Altan başlarını belaya soktuktan sonra soluğu güneyde almışlardı, hatırlarsınız...

Müziğiyle, replikleriyle, karakterlerin kendine has özellikleriyle hepimizi derinden etkileyen filmi 20. yılında Instagram fenomenleri gurukafa ve Kerimcan Akduman yeniden canlandırdı. 

İşte "Bu ne biçim hikâye böyle?" diyeceğiniz o yolculuk...

3. Filmin en kült sahnelerinin çekilebilmesi için Toros uzun uğraşlar sonucunda bulundu.

Ve gurukafa, Kerimcan Akduman ile çekimleri yapan Mert Akay yola çıktılar.

4. Ve yolculuk başladı!

5. Zorluklara rağmen yola devam edildi, gelinen teknolojiye şükredildi. Ama süpermen olmak gerekti bazen!

6. İlk aksilik ucuz atlatıldı; çekimleri yapan Mert Akay rahatsızlandı ve yola Deniz Bayannaldüz ile devam edildi.

*

7. "Solda güneş yükseliyordu, güneye giderken!"

8. Filme damgasını vuran sahneler tek tek ortaya çıkmaya başladı...

9. "Ne işim var ulan benim Bodrum'da?"

10. "Bu ne biçim hikâye böyle?"

11. "Okkalı bir kafa şöyle 2 ton çeker Altan!"

View this post on Instagram

OKKALI BiR KAFA ŞÖYLE 2 TON ÇEKER ALTAN #herşeyçokgüzelolacak 🖖🏼💛 ( videonun sonunda davetsiz misafir çıkıyor ) … Hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığını, her şerde bir hayır olduğunu dün net bir şekilde gördük. 24 saat içinde en can sıkıcı bir olaydan en eğlenceli bir olaya geçiş yaptık. … Bodrum dönüşü aracımız Bafa gölüne gelmeden önce arıza yaptı ve olabilecek en tehlikeli yerlerden birinde kaldı. Çekiciyi beklerken yokuş üzerinden gelen araçlarla bir kazaya sebebiyet vermekten de endişelendik. Neyse ki çekici geldi ve aracımızı İzmir’e götürdük. Gece yarısı sanayide bir sokağa aracımızı bıraktık. Sabah aracı olduğu yerden aldıran @ahmetguzelyagdoken abimiz servisten çok hızlı olmalarını da rica etti ve rekor sürede aracımız tamir oldu. Asıl sürpriz, biz aracı beklerken @serkansaysen “bu akşam şehirde MFÖ konseri var.“ diye bizi uyardı. Seyahatin en garip anlarından birini yaşıyorduk. Aracı beklemenin sıkıntısı kendini konser heyecanına bırakmıştı. Araç arızasının üzerinden 24 saat geçmeden biz kendimizi konserde bulduk ve seyahatin en keyifli anlarından biriydi. Hiç bir şey tesadüf değil. … Bugün dönüş yoluna devam edeceğiz. Az kalan çekimlerimiz var. Umarız onları da tamamlarız. … #gurukafa #herşeyçokgüzelolacak #seyahat #travel #gezi #roadtrip #toros #bodrum #istanbul #izmir #yolhikayesi #mfö

A post shared by Yemek, seyahat vb deneyimlerim (@gurukafa) on

12. Nuri Bodrum'da tanıştığı sevgilisi Shav Mei'ye veda ediyordu...

13. "Seviyorum ama kimi? En tatlı birisini. Nasıl söylesem sana, çizgilere baksana!"

14. Paralar yansa da, bar açılamasa da, Ayla başkasına yar olsa da, Cevat Baba ebediyete kavuşsa da bu sahne her seferinde bize umut verdi.

1- Barı açıyorum
2- Ayla'yla aramı düzeltiyorum.
3- Babamı da yanıma alıyorum.
Olay bitmiştir!

15. "Altan ve Nuri kardeşlerin yeni hayatı şu andan itibaren başlamıştır."

16. Ve tabii ki o sahne...

17. "Bilemiyorum Altan, bilemiyorum."

18. Yolun son aksiliği de Toros'un arızalanmasıyla gerçekleşti ama güzel bir şeye de vesile oldu! İzmir Açık Hava Sahnesi'nde Mazhar-Fuat-Özkan Konseri vardı!

19. Ve müthiş bir final yaparak o şarkıyı canlı canlı dinlediler!

20. Yolculuğu "Ama en azından hayattayız. Bu da bir şey be abi" diyerek tamamladılar.

21. Elinize, kolunuza, yüreğinize sağlık! Sayenizde filmi yeniden izlemiş kadar olduk. Devamı için de çalışmalarınızı bekliyor, sizi ayakta alkışlıyoruz!

View this post on Instagram

Kaybeden iki sıradan adamın, Nuri ve Altan kardeşlerin yol hikayesiydi Her Şey Çok Güzel Olacak. Bir başyapıt değildi. Ama 20 sene boyunca izleyen çoğu insanın hayatında bir şekilde yer edindi, muhabbetlerde replikleri alıntılandı. Aslında niyetimiz aynı araçla aynı yolculuğu yapıp bunu bir kısa filmle belgelemekti. Ancak anladık ki hiçbir yolculuk birbirinin eşi olamıyor. 3 gün diye başlayıp 5,5 güne çıkan yolculuğumuz tüm planların ötesine geçti. İlk gün kameramanımız Mert hastalanıp İzmir'den uçakla geri döndü. Sahneleri canlandırmak istediğimiz çoğu mekanı bulamadık. Bodrum dönüşünde 90 model Toros'umuz olabilecek en ters yerde bozuldu ve ciddi tehlike atlattık. (Kendisi bizi yarı yolda bıraktığı için adı artık Ayla💐) İzmir'e çekici tepesinde 4 saat yolculuk yaptık. Yaptığımız bazı çekimlerde mikrofonu açmayı unuttuk 🙈 gördük ki biz de kendi filmimizin içine düşmüştük. Her şeyin bir nedenden gerçekleştirdiği yol bize tekrar hatırlattı. Yanan balata sonucu İstanbul'da evde olmamız gereken zamanda kendimizi İzmir'de MFÖ konserinde "Bu ne biçim hikaye böyle" dinlerken bulduk. Nefis anılar biriktirdik. Karnımız ağrıyana kadar güldük. Dün İstanbul'da köprüden geçerken kendimizi haftalardır yolda hissediyorduk. Bir yolculuk böyle böyle bir maceraya dönüşüyormuş. Sanırım biz kendi Her Şey Çok Güzel Olacak 2'mizi çektik. Madem filmimiz oldu o zaman isimlerle bitirelim, onlar olmasa "sıçtık bu sefer" dediğimiz yerlerde devam etmemiz çok zorlaşırdı. En başka olmasa Gebze'den öteye gidemeyeceğimiz @gurukafa , evsizlerin evi, kimsesizlerin kimi olan @serkansaysen , Ayla'yı hayata döndüren @ahmetguzelyagdoken ve İzmir'den bianda arka koltuğa çöküp hiç tanımadığı 2 ruh hastasını kaydeden @denizbayannalduz , planı duyar duymaz Bodrum'da eviniz var diyen @mylifeonmars bu seyahatin kahramanları. Sanırım bir süre Toros görmek istemiyorum. Bir daha böyle bi yolculuk yapar mıyım? -Bilemiyorum Altan, bilemiyorum. #herşeyçokgüzelolacak

A post shared by Kerimcan Akduman (@kcakduman) on

Bu içerik de ilginizi çekebilir!

20. Yıl Şerefine Devamı Çekilecek Olan "Her Şey Çok Güzel Olacak" Filminden 15 Unutulmaz Replik - onedio.com
20. Yıl Şerefine Devamı Çekilecek Olan "Her Şey Çok Güzel Olacak" Filminden 15 Unutulmaz Replik - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
senkimsinya

evet yeni kanser türü vatana millete hayırlı olsun insta oruspuları başlar birkaç güne

veronikapavlov

amaç neydi burda hayatta bi gayesi olmayan insanların saçma sapan zaman öldürmesi işte zaman kıymeli boşa harcamamak gerek

capulcu-kayra

bu film 'efsanedir başyapıttır'

zehra-ozbay

Sen bu boş yorumu yaparak çok kutsal bi amaca mı hizmet etmiş oldun şimdi

tosarik

kiskancliktan kudurmus ahah

hasan-dogan-bakan

ölümün olduğu bu dünyada zaten hiçbir şey ölüm kadar ciddi olamaz ki sen bence biraz boşla hayatı

Görüş Bildir