Bu Nasıl Bir Aşk! Hayvan Sevgisini Devasa Boyutlara Taşımış Sıra Dışı 10 Evcil Hayvan ve Sahipleri

-

Birçoğumuz hayvanları çok seviyoruz ve onları sahiplenip güzel bir bağ kuruyoruz. Ama bu içerikte göreceğiniz insanlar sevgi boyutlarını bir hayli aşmış ve devasa hayvanları ile mutlu mesut bir yaşam kurmuşlar. Ne diyelim helal olsun ama bir yandan Allah da kolaylık versin. :)

1. Domuz: Hiç büyümeyecek sandılar herhalde!

Kanada'da yaşayan Steve Jenkins ve Derek Walter birgün yeni doğmuş bir domuz sahiplendiler. Steve ve Derek'e sahiplendikleri ilk günlerde bu küçük domuzcuk hiç büyümeyecek gibi gelse de kısa sürede büyüdü ve kilo aldı. Oldukça akıllı ve arkadaş canlısı olan domuzcuk zaman içinde evcilleşerek köpek gibi evde yaşamaya başlamıştır.

2. Ayı: Bu kocaman ve şirin şeyle birlikte 5 çayı içmek, elitizmde gelinen son nokta olsa gerek.

Şimdiye kadar filmlerde görmeye alışık olduğumuz ayının evcilleşerek evde yaşamaya başlaması Stephan ailesinde de gerçekleşmiş. 3 aylıkken Stephan ailesinin sahiplendiği bu ayı 23 yıldır aileyle birlikte yaşıyor. Zaman içerisinde Stephan ailesi ayının hem eğiticisi hem de ailesi olmuş durumda. Balık, yumurta, süt ve sebze yemeği seven bu ayı her gün aileyle birlikte masaya oturup yemeğini yiyor ve şu ana kadar ailesinden aldığı eğitime uyarak kimseye saldırıda bulunmamış.

3. Ren Geyiği: Canım ekranın yanından çekilir misin lütfen, en sevdiğim dizi başladı.

Finlandiya ormanlarında yaklaşık 200 bin civarında ren geyiği yaşamaktadır. Bu ren geyiklerinden bir tanesi doğar doğmaz annesi tarafından reddedildi. Bir genç tarafından bulunan bu yavru ren geyiği eve getirildi ve aileyle yaşamaya başladı. Finlandiya'nın ilk ve tek evcilleşen ve arkadaş canlısı olan bu ren geyiği diğer ren geyiklerinin aksine gününü evde TV ve pencereden karın yağmasını izleyerek geçiriyor.

4. Bizon: Sizin hayal ettiğiniz hayatı yaşamakla meşgulüm.

Gördüğünüz devasa boyuttaki bizon bir ailenin favori evcil hayvanı olmuş. Hiç sıkıntı çıkarmadan evin içerisinde gezen ve TV izleyen bu bizon devasa boyutlara sahip. Sahibi, bizonla rahatça gezebilmek için arabasını tekrardan tasarlamış. Bu sayede bizon, sahibi ve en yakın arkadaşı minik köpekle birlikte arabayla keyifli geziler yapmaya devam ediyor.

5. At: Asaletim yeter!

Jerry Gilbert adında bir çiftlik sahibi Michagan'da bulunan çiftliğinde Koca Jake adında dünyanın en büyük atını yetiştirmiştir. Dünyada yaşayan en büyük ve en uzun at olarak Guinness Rekorlar kitabına giren Jake, 15 yıldır bu rekorun sahibi. 1179 kilogram ağırlığında 2.1 metre uzunluğunda olan Jake oldukça sağlıklı beslenmekte. Her gün 20 kg saman ve 40 kg yulaf yiyen Jake aynı zamanda her gün antrenman da yapmakta.

6. Pitbull: Allah'ım sen bu hayvanı aç bırakma, hepimizi koru ya Rabbim!

Dünyanın en büyük pitbul'u olan Hulk, 17 aylık ve tam 80 kg ağırlığında. Bir aileyle birlikte yaşayan Hulk günde tam 2 kilo et yiyor. En yakın arkadaşı ailenin küçük oğlu olan Hulk ailenin dediğine göre oldukça uysal ve şefkatli bir köpekmiş.

7. Fil: Ya çen koytukta pazay keyfi mi yapıyoysun? :)))

Bu küçük sevimli fil birkaç günlükken şiddetli akan bir nehirden boğulmaktan kurtarılmış. Kurtaran aile tarafından sahiplenen bu küçük fil 13 aydır aynı aileyle birlikte yaşamakta. Sahibinin sesini, kokusunu ve kimi zaman nerede olduğunu hisseden bu sevimli fil sahibine oldukça bağlı.

8. Dev köpek: Köpek mi at mı belli değil, sen nasıl bir şeysin yaaa!

Bu devasa köpeğin adı George ve kendisi Danua cinsi bir köpek. Danua cinsi olan bu dev köpeğin patilerinden omzuna kadar olan boyu 110 cm; burundan kuyruğa kadar olan uzunluğu ise 2 m 13 cm; ağırlığı ise tam 112 kg'dır. İnanılmaz iri boyutundan dolayı bir köpeği değil de bir atı andıran Danua George, ayda tam 50 kg mama tüketmektedir. Dünyanın en büyük ve en uzun köpeği olarak kayıtlara geçen George evde kendisine ait olan kocaman yatakta yatmaktadır.

9. Liger: Ormanın kralı değil, ormanın Allah'ı...

Liger cinsi melez bir hayvan olan Herkül, erkek aslanla dişi kaplanın çiftleşmesinden ortaya çıkmıştır. Yaşayan en büyük liger olan Herkül, normal boyutlara sahip bir aslandan 2 kat daha büyüktür. 400 kg ağırlığında olan Herkül obezite değil aksine gayet sağlıklı bir hayvandır. Bir öğününde 45 kg yemek yiyen Herkül görüntüsüyle herkesi korkutabiliyor.

10. Köpek balığı: Bunu nasıl evcilleştirdiler biz de anlamadık!

Bu dev köpek balığı Meksika'da okyanusta yaşamaktadır ve eğiticisi sayesinde diğer köpek balıklarının aksine evcilleşmiştir. Köpek balıklarına fısıldayan 28 yaşındaki kadın köpek balıklarının karakterini öğrendiğini ve onların yanındayken sakin olmaya çalıştığını çünkü aksi halde köpek balıklarının korku ve stresi hissedebileceğini söylemiştir. Bu köpek balığıyla okyanusun derinliklerini keşfeden kadın ve köpek balığı hallerinden gayet memnun gibi duruyor.

Bakınız burada da sıra dışı evcil hayvanlarıyla ünlüler var.

Yazıktır, Günahtır! Evcil Hayvan Seçimi Oldukça Sıradışı Olan 17 'Hayvansever' Ünlü - onedio.com
Yazıktır, Günahtır! Evcil Hayvan Seçimi Oldukça Sıradışı Olan 17 'Hayvansever' Ünlü - onedio.com

BONUS: Özge Özpirinççi ve çok tatlı eşeği... Siz de yorumlarda imkanınız olsa hangi enteresan hayvanı sahiplenmek isterdiniz bizimle paylaşın. :)

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nabansen

danuaa istevum

erlik

#4 Arkadaki köpek "yaptığın işi s..eyim " diye sövmüyorsa ben bir şey bilmiyorum. Köpeğin direk surat sövüyor

nicolaniz-teslaniz

Kedi seviyoruz büyük kedileri daha çok seviyoruz. Aslanım Kaplanım falan olsun isterdim.

ummuhan..

#6 Sahibinde Türk tipi var.

iyiherif

hani kangal...

Başlıklar

AntrenmanGuinness Rekorlar Kitabıaşkdiziettatlıyumurta
Görüş Bildir