Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Hayvanlardan Hangisinin Zehirli Olmadığını Bilebilecek misin?

-

Bakalım zehirli hayvanları ne kadar iyi tanıyorsun?

Seç bakalım!

Koni Salyangozu
Oluklu Kertenkele
Mavi Bongar
Kara Mamba
Kısa Kuyruklu Sivri Fare
Deathstalker Akrep
Gila Canavarı
Mavi Halkalı Ahtapot
Kedi Balığı
Ördek Gagalı Ornitorenk
Ok Kurbağası
Kutu Denizanası

Bilemedin!

Kısa Kuyruklu Sivri Fare bir insanı öldürmeye yetmese de 200 fareyi aynı anda öldürebilecek zehire sahiptir.

Bilemedin!

Gila Canavarı, insanlar için en zehirli kertenkelelerden biridir. Bazı vakalar ölümle sonuçlanmak yerine kas felçleri ve organ bozuklukları yaratabilir.

Bilemedin!

Ördek Gagalı Ornitorenk tırnaklarındaki zehir sayesinde bir insanı öldürmese de haftalarca acı çektirebilir. Ayrıca bu zehir ağrı kesicilere karşı da dayanıklı.

Bilemedin!

Kedi Balığı vücudunda bulunan dikenlerle zehrini enjekte eder. Zehri çoğu zaman ölümcül olmasa da ölümle sonuçlanan vakalar da bulunmakta.

Bilemedin!

Koni Salyangozu yavaşlığı yüzünden zararsız gözükebilir fakat vücudunuza vereceği zehir tam 20 insanı öldürebilecek güçte.

Bilemedin!

Mavi Halkalı Ahtapot bir ısırıkta salgıladığı zehirle tam 26 yetişkin insanı öldürebilir. Kurbanlar genelde 10 ila 30 dakika içerisinde ölür ve bir Mavi Halkalı Ahtapot tarafından ısırılırsanız sizi tedavi edebilecek bir panzehir bulunmuyor.

Bilemedin!

Kutu Denizanası zehirli canlılar arasında en tehlikeli olanıdır. Bir iğnede 60 yetişkin insanı öldürebilecek kadar zehir enjekte eder. Kutu Denizanası tarafından sokulur sokulmaz kalıcı bir felç geçirirsiniz, tüm organlarınız iflas eder ve dakikalar içinde ölürsünüz.

Bilemedin!

Ölüm Avcısı Akrep, tam bir ölüm makinesidir. Zehrini boşa harcamaz ve sizi soktuğunda tam sizi öldürecek kadar zehir salgılar.

Bilemedin!

Kara Mamba, oldukça zehirli bir hayvandır. Eğer ısırığı zamanında vücuttan atılmazsa sizi yedi saat içinde acı dolu bir ölüme götürebilir.

Bilemedin!

Mavi Bongar, bir ısırışta sizi 4-8 saat içinde öldürebilir.

Bilemedin!

Ok Kurbağası, dünya üzerinde bilinen en güçlü zehri vücudunda bulundurur. Çoğu hayvan bu kurbağaya dokunur dokunmaz ölürken insanlar felç geçirir. Eğer bu zehir insan kanına karışırsa 60 saniye içinde ölüm kaçınılmaz olur. Kurbağanın vücudunda bulunan zehir 30.000 fareyi aynı anda öldürmeye yetecek güçtedir.

Tebrikler!

Oluklu Kertenkele, Balkanlar ve Asya'da yaşayan bir kertenkele türüdür. Bu kertenkele tamamıyla zararsız ve çiftçi dostu bir hayvandır. Evrim sürecinde ayaklarını kaybedip yılana benzeyen bu kertenkelenin insanlar tarafından, yılan zannedilerek öldürülmesinden dolayı nesli tehlike altına girmiştir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmet-arda-sen

Cevap oluklu kertenkele

tahayagiz-bacak

amq ben her şeyi denedim en sonunda oklu kertenkeleti buldum

naz-basdas

2. de :)

alp_er

kurbağa bu kadar zehirli olduğunu biliyor mu?

erlik

Oklu kertenkele! Sen nasıl bir malsın ? Yata yata kaybettin değil mi o bacakları ?

Görüş Bildir