Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Elbise Ne Renk Tartışmasına İnanılmaz Kampanya

-

Bu elbise ne renk tartışması bütün dünyayı sardı elbise inanılmaz bir şöhrete sahip oldu 'Mavi-siyah' mı yoksa 'beyaz-altın' mı tartışmaları günlerdir kesilmedi Elbise hakkındaki 'renk illüzyonu' tartışmaları sürerken, Güney Afrika'da elbise inanılmaz bir projeye konu oldu.

Güney Afrika'da Kurtuluş Ordusu tarafından sosyal bir proje olarak başlatılan kampanyada, sözkonusu elbise, vücudunda moruklar ve çürükler bulunan bir kadına giydirilerek, "aile içi şiddet" konusunda güçlü bir mesajın yer aldı bir sosyal mesajın yayılması için vasıta oldu.

"MAVİYİ VE SİYAHI GÖRMEK BU KADAR ZOR MU?"

Fotoğrafın sağ üst kısmında 'Mavi ve iyahı görmek neden bu kadar zor' sloganıyla elbiseyi taşıyan kadının vücudundaki 'morluk ve siyahlıklara' dönüşen şiddet izlerine dikkat çekildi.

Kurtuluş Ordusu sözcüsü kampanyaya ilişkin şunları söyledi : 

"SUÇUN GERÇEK ETKİSİNİ İNSANLARA GÖSTERMEK İÇİN..."

Kadın-erkek herkes, çocuklar her gün aile içi şiddetin yıkıcı etkilerini görüyor... Dört kadından birinin aile içi şiddet mağduru olduğunu biliyoruz. Bu kampanyayı yaymak, birden bire inanılmaz bir üne kavuşan bu elbiseyi kullanarak dikkat çekmek için kullandık. Bu resim bu suçun gerçek etkisini görmek için insanlara yardımcı olur umarım..."

BU ELBİSE NASIL YAYILMIŞTI?

'Swiked' adlı 21 yaşındaki İskoç şarkıcı Caitlin McNeill tarafından Tumblr'da yayınlanan ve sosyal medyada kıyameti koparan elbise fotoğrafı dünyayı 'hangi renk olduğu konusunda' resmen ikiye bölmüştü. 

İnternethaber

Sözkonusu kampanyanın afişi:

Haberin Tamamı İçin:

Bu fotoğraf altı kadından birinin cinsel istismar ve şiddet mağduru olduğu Güney Afrika'da kadınların uğradığı şiddete dikkat çekmek için hazırlandı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir