Bu Caminin Çeşmesinden Çorba Akıyor: Kırıkkale'de Hayırseverler, Her Gün Yüzlerce Kişinin İçini Isıtıyor

 > 
71PAYLAŞIM

Kırıkkale'deki Ümmü'l Kura Cami Derneği tarafından camiye yaptırılan çorba çeşmesinden her gün yüzlerce ihtiyaç sahibi vatandaş çorba içiyor. 

Bu çeşmede haftanın 7 günü, 24 saat sıcak çorba akıyor

AA'nın aktardığı bilgiye göre, Kırıkkale'de Ümmü'l Kura Cami Derneği tarafından yaptırılan çorba çeşmesinden her gün yüzlerce kişi sıcak çorba içiyor.

Haftanın her günü 24 saat sıcak çorba akan çeşmeden ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra cemaat, mahalleli ve öğrenciler de faydalanıyor.

'Hayırseverlerimiz ecdadımızın bize bırakmış oldukları o güzel gelenekleri yaşatıyor'

İl Müftüsü Şahin Yıldırım, yapılan uygulamayla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

''Camilerimizi fonksiyonlu hale getirmek için ecdadımızın bize bırakmış oldukları o güzel gelenekleri yaşatmak adına hayırseverlerimiz güzel düşünce içerisine girmektedirler. Camimizin önceki ismi Kazım Karabekir'di. Hayırsever vatandaşımız caminin yerine yenisini yaptırmak suretiyle daha fonksiyonlu bir hale getirdi.''

Günlük 600 bardak çorba ikramı

Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Çorba çeşmemizde günlük yaklaşık 600 bardak çorba ikramında bulunulmaktadır. Bardaklarımız çeşmenin yanındadır ve vatandaşlarımız gelir, almak istedikleri kadar çorba alırlar. Çorbayı verenle alan hiçbir zaman birbirini görmez. Ecdadımızın da böyle güzel bir estetiği vardır. Bu estetik burada yaşatılmaya çalışılmıştır.''

Çorba dışında, cuma günleri lokma, aşure ve sütlaç da ikram ediliyor

Camide çorba ikramının yanı sıra, her hafta cuma namazının ardından aşure, sütlaç, lokma gibi tatlılar da hayırseverler tarafından ikram ediliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir