Görüş Bildir
Haberler
Birleşmiş Milletler: Dünya Nüfusunun Yüzde 37'si Hiç İnternet Kullanmadı

Birleşmiş Milletler: Dünya Nüfusunun Yüzde 37'si Hiç İnternet Kullanmadı

Birleşmiş Milletler'in (BM) bilgi ve iletişim teknolojileri (BİT) alanında uzmanlaşmış kuruluşu Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU), dünya nüfusunun tahmini yüzde 37'sine tekabül eden 2.9 milyar insanın hâlâ interneti hiç kullanmadığını bildirdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

ITU, dünyada internet kullanımına ilişkin yeni verileri içeren raporu açıkladı.

Kovid-19 salgını nedeniyle yaşanan kapanmalarla internet kullanımının yaygınlaştığı vurgulanan raporda ancak dünyanın en fakir ülkelerinin bu konuda hala çok geride kaldığı bilgisi paylaşıldı.

2019'da 4.1 milyardan 2021'de 4.9 milyara çıktı

2019'da 4.1 milyardan 2021'de 4.9 milyara çıktı

ITU raporu, internet kullanan tahmini insan sayısının 2019'da 4.1 milyardan 2021'de 4.9 milyara çıkmasıyla internet kullanımında güçlü küresel büyümeyi ortaya koydu.

İnternet kullanımındaki artışın küresel kalkınma için iyi bir haber olduğu belirtilen raporda, bununla birlikte bu rakamların dünya genelinde internet kullanımı konusunda büyük eşitsizlik olduğunu doğruladığı aktarıldı.

'Herkesin internete bağlanması için yapılacak daha çok şey var'

'Herkesin internete bağlanması için yapılacak daha çok şey var'

Halen çevrimdışı 2.9 milyar insanın tahminen yüzde 96'sının gelişmekte olan ülkelerde yaşadığı belirtilen raporda, 4.9 milyar internet kullanıcısının da yüz milyonlarcasının internete nadiren bağlandığı ve bağlantı hızlarının düşük olduğu kaydedildi.

Rapora ilişkin açıklama yapan ITU Genel Sekreteri Houlin Zhao, 'Dünya nüfusunun neredeyse üçte ikisi şu anda çevrimiçiyken herkesin internete bağlanması için yapılacak daha çok şey var.' ifadesini kullandı.

Zhao, çevrim dışı 2.9 milyar insanın internet kullanabilmesini sağlayabilmek adına tüm taraflarla birlikte çalışacaklarının sözünü verdi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
1
1
1
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın