Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Yanda Eski Gerilla Diğer Yanda Onu Yakalayan Eski Polis Memuru Barış İçin Soyundular

 > -
Abone ol

Ana Pacheco eski bir FARC gerillası.

FARC yani Kolombiya Devrimci Silahlı Kuvvetleri 1964 yılından beri Kolombiya devletine karşı silahlı mücadele veren bir örgüt. 40 yılı aşkın bir süredir gerilla savaşı veren örgüt 2012 yılında eylemlerine ara verdiğini açıklamıştı.

Isabel Londono ise eski bir polis memuru.

Hatta daha da ötesinde Ana Pacheco'yu yakalayıp Kolombiya hükümetine teslim eden bir dedektif.

Kolombiya hükümetiyle FARC arasındaki çatışmalarda 220 bin kişi öldü.

1964 yılından beri 220 bin kişinin yaşamını yitirdiği çatışmalar 5 milyon kişinin de bulunduğu bölgeyi boşaltıp başka bir yere göç etmesiyle sonuçlandı. En sonunda savaşarak bir sonuca varılamayacağını anlayan taraflar 2012 yılında Havana'da barış görüşmeleri başlattı ve iki taraf da ateşkes ilan etti.

"Barış için soyunduk"

Devam eden görüşmeler sırasında süreç kısa bir süreliğine sekteye uğramış olsa da şu an ortalık yine süt liman durumda ve iki taraf barış görüşmelerine devam ediyor. Tabii bu süreçte de halkın desteğini kazanmak için sembol isimler de çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Ana Pacheco ve Isabel Londono da değişik bir çalışmaya imza attı.

Aslında verdikleri poz Yoko Ono ve John Lennon'ın doğum günlerinde Rolling Stone dergisi için çektirdikleri kapak fotoğrafından esinlenme.

Ana ve Isabel ikilisi teklifi yapan Soho dergisine, Yoko Ono ve John Lennon'ın meşhur pozlarını veriyorlar.

"İlk başta tereddüt ettim."

Verdiği pozlar ile ilgili konuşan Londano "Eski bir gerillayla yakın pozlar vermemin insanları şok edeceğini biliyordum. Zaten dergi tarafından böyle bir teklif geldiğinde ilk başta çok tereddüt ettim. Ancak daha sonra bu fikrin ülkede barışı geri getirmek için önemli bir adım olabileceğini düşündüm." ifadelerini kullandı.

"Kocam destek verdi."

Pacheco ise "Hayatımın en önemli anı. Her şey barış için. Eşim de kampanyayı desteklediği için bu pozları verdim." diye konuştu.

Pacheco aynı zamanda modellik yapıyor.

Bu arada küçük bir bilgi. Eski gerilla Ana Pacheco Güney Amerika bölgesinde Falabellas isimli ünlü bir firma için modellik yapıyor.

İnsanların tepkileri ise ikiye bölünmüş durumda.

Olay yaratan pozlar hakkında doğal olarak herkes aynı görüşü paylaşmıyor.

Kimi insanlar yapılan çalışmayı hoş karşılamazken...

Kimi insanlar da bunun barış adına güzel bir mesaj olduğunu savunuyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mecliseoyverme

Bu gibi eylemler davaları hurafe olanları belki etkiler; uğruna mücadele ettiği konu dünyalık olan kişiler davalarının çekiminden kurtulabilir ama İslâmî mücadeleye yürek verenler her zaman davalarının hizmetkârı olmaya devam edecektir, İNŞAALLAH! Bu arada facebook sayfama girenleri yapıcı yorum yazmaya davet ediyorum.

Gizli Kullanıcı

Türkiyede dedektif varmi ki aq? Soyunayįm o zaman :)

yfreya

bizde megri megri vardı benzer bir dönemde, bunlar soyunmuş o da güzel

yori

bular behane axtarır soyunmağa bi zehmet barış için geyinin

bus-ra6

Barışa çok destek oldunuz bravo .

Görüş Bildir