Bir Sevgililer Günü Anketi: Kadınlar Peluş Ayıdan Bıkmış, Çiftler 14 Şubat'ı Paris'te Geçirmek İstiyor

 > -

5,6 milyon üyesi olan alışveriş uygulaması Hopi, Sevgililer Günü'ne özel bir anket düzenledi. Ankete katılan kullanıcılar, "Sevgililer Günü’nü kutluyor musun?", "14 Şubat planın ne olur?", "Sevgililer Günü'nde sevgilin sana ne almasın?" ve "14 Şubat’ı hangi Avrupa şehrinde geçirmek istersin?" sorularını cevapladılar. Anket sonucuna göre çiftler Sevgililer Günü'nü Paris'te geçirmek istiyor. Peluş ayı ve selfie çubuğu ise istenmeyen hediyelerin başında. 

Ankete katılan kullanıcıların çoğunluğu Sevgililer Günü'nü kutladığını söylüyor.

Anadolu Ajansı'nın derlediği habere göre, Sevgililer Günü'nü kutladıklarını belirten kullanıcıların yüzde 22'si 'Sevgilim oldukça kutlarım' cevabını veriyor. Ankete katılanların yüzde 16’sı Sevgililer Günü kutlaması için ‘Mecburen’ yanıtını verirken yüzde 18’i ‘Asla kutlamam' dedi.

Ankete göre çiftler 14 Şubat Sevgililer Günü'nü sırasıyla Paris, Roma, Venedik, Prag ve Porto’da kutlamak istiyor.

Sevgililer Günü için tercih edilen hediyelerin de analiz edildiği anketin sonuçlarına göre, kadınlar Sevgililer Günü'nde kendilerine peluş ayı alınmasını istemezken, erkeklerin istemediği hediyelerin başında selfie çubuğu yer alıyor.

Ankete göre, her 4 erkekten biri selfie çubuğu istemediğini belirtiyor. Sevgilisiyle yoga kursuna gitmek istemeyen erkeklerin oranı ise yüzde 23. Kadınları mutlu etmeyecek hediyelerin başında ise yüzde 34 oranla pelüş ayı geliyor. Her 5 kadından biri hediye olarak telefon kılıfı istemediğini belirtiyor. Sevgililer Günü deyince akla gelen kırmızı gül yüzde 17 oranla istenmeyen hediyeler arasında yer alıyor. Kırmızı gülü ise yüzde 12 ile çerçeve ve bere izliyor.

Erkekler, Sevgililer Günü'nü evde geçirmeyi tercih ediyor.

Ankete katılan her 10 erkekten 3’ü ‘14 Şubat planın ne olur?’ sorusuna evde özel bir yemek hazırlamak cevabını veriyor Erkeklerin ikinci tercihi yüzde 25 ile canlı müzik çalan bir mekanda eğlenmek olurken son tercihi ise yüzde 14’lük oranla sinemada romantik bir film izlemek oluşturuyor.

Kadınlar Sevgililer Günü'ne son dakikada hazırlanıyor.

Ankete katılan kadınların yüzde 40’ı Sevgililer Günü’ne son dakika hazırlandığını belirtirken, bir hafta önceden hazırlıklara başlarım diyenlerin oranı da yüzde 30. Kadınların Sevgililer Günü hazırlıklarının vazgeçilmez parçaları arasında ise elbise, iç çamaşırı, kırmızı ruj ve topuklu ayakkabı yer alıyor.

Sevgililer Gününü Neden Yalnız Geçirdiğini Söylüyoruz! - onedio.com
Sevgililer Gününü Neden Yalnız Geçirdiğini Söylüyoruz! - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

PortoPragTercihkadınlarmüziksevgililertopuklu ayakkabı
Görüş Bildir