Görüş Bildir

Bir Sağlık Skandalı: Hastayı Ameliyathanede Unuttular!

Anasayfa > Gündem

İstanbul'da bir devlet hastanesinde kelimenin tam anlamıyla bir sağlık skandalı yaşandı. Bir hasta ameliyathanede unutuldu. Saatler sonra fark edilen hastaya doktorların mesaisinin bittiği ve çıktığı söylendi.

Kanal D Haber'in aktardığına göre, akıl almaz olay İstanbul'da bir devlet hastanesinde yaşandı. İddiaya göre, böbrek ameliyatı için ameliyathaneye götürülen Buğra Kiftir, saatlerce sedyede bekletildi ve durum fark edildiğinde hastaya mesai saatinin sona erdiği ve doktorların da çıktığı belirtildi.

"Benim yerimde bir çocuk veya yaşlı da olabilirdi"

"Benim yerimde bir çocuk veya yaşlı da olabilirdi"

Ameliyathanede unutulan Kiftir, 'Genelde sargı bezi, makas unutulduğu söylenir. Beni tamamen ameliyathanede unuttular. Doktorların çıktığı ve mesai saatlerinin bittiği söylendi. Ancak ben 4-5 saat orada yatıyor bir şekilde bekledim. Kesinlikle skandal bir durum. Orada unutuldum fakat yaşlı bir insan ya da ufak bir çocuk da yerimde olabilirdi' dedi.

"Bana 'Bugün git yarın gel' denilmesi kabul edilemez"

Saatlerce sedyede bekleyen Kiftir'e narkoz verilmemiş olması şans eseri daha büyük bir tehlikenin önüne geçmiş oldu. Kendisine 'Bugün git, yarın gel' denilmesinin kabul edilemez olduğunu ifade eden Kiftir, yaşananlar için 'sağlık skandalı' dedi. Kiftir sorumlular hakkında şikayetçi olacağını belirtti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
390
321
66
43
24
9
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
ahmet sanaya

Burası Şişli Etfal Hastanesi herkes bilsin. Google dan görsellere bakabilirsiniz kapı girişinden çıkarabilirsiniz. Devlet hastanesi olunca ismi sansür yemiş... Devamını Gör

Resho

Ülkede etik, ahlak, vicdan komple bitmiş. Bence bizi çok medeni bir ülkeye toptan özelleştirsinler kurtulalalım.

F Can

Adamı ameliyata temizlikçi ya da hasta bakıcılar mı hazırlamış ?? Doktorun hemşirenin hastadan haberi olmadığına göre..!

Aşkito muyum ben

Hastayı ameliyata zaten hasta bakıcılar hazırlar ki. İçeride giydirmesini, sedyeye yatırılmasını falan hep hasta bakıcılar yapar.