Görüş Bildir
Haberler
Belediye Başkanı Tutuklanmıştı: Diyarbakır Kulp Belediyesi'ne Kayyum Atandı

Belediye Başkanı Tutuklanmıştı: Diyarbakır Kulp Belediyesi'ne Kayyum Atandı

Batuhan
17.09.2019 - 08:43

Diyarbakır’ın Kulp İlçe Beledyesi’ne İlçe Kaymakamı Mustafa Gözlet kayyum olarak atandı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Valilikten yapılan açıklamada, HDP'li Kulp Belediye Başkanı Taş'ın 'silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'terör örgütü propagandası yapma', suçları kapsamında hakkında devam eden 5 ayrı soruşturma ve 1 kovuşturma bulunduğu belirtilerek, 12 Eylül'de Ağaçkorur Mahallesi'nde 7 vatandaşın şehit olduğu hain terör saldırısı üzerine Kulp Cumhuriyet Başsavcılığının 'silahlı terör örgütüne üye olma', 'terör örgütü propagandası yapma', 'devletin birliğini ve bütünlüğünü bozma' suçlarını esas olarak başlattığı soruşturmada Kulp Sulh Ceza Hakimliğinin kararıyla dün tutuklandığı ifade edildi.

Mustafa Gözlet görevlendirildi

Mustafa Gözlet görevlendirildi

Taş'ın, Anayasanın 127. maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 47. maddelerine istinaden geçici bir tedbir olarak İçişleri Bakanlığınca görevinden uzaklaştırıldığı ifade edilen açıklamada, Belediye Kanununun 45 ve 46. maddeleri kapsamında Kulp Kaymakamı Mustafa Gözlet'in Kulp Belediye Başkan vekili olarak Valilikçe görevlendirildiği kaydedildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
124
51
26
24
10
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kubilay Canoz

şu kayyuma laf ediyoruz ama atanan kaymakam ve vali yardımcıları gibi yetkili kişiler vatanın bölünmez bütünlüğü için çalışan insanlardır.

Sema candelen

Tebrik ediyorum kardeşim polyana tacını sana devredip önünde saygıyla eğildi.

Resho

Doğulu biri olarak bizi yönetenlerin herhangi bir terör, yolsuzluk, taciz, cinayet vs. suçuyla ilgisi olmasına karşıyım. Ama sorun şu ki, şu ana kadar alınan... Devamını Gör

doriangrayy

Amk teröristlerinin yönetmesindense kayyumların yönetmesini kuşkusuz tercih ederim, en azından dağda ki teröriste her türlü destek kesilir