Bazen Sadece Kedi Olmak İstersin! Hayatını Kaybeden Modacı Karl Lagerfeld'in 150 Milyon Sterlinlik Mirasının Sahibi Kedi Choupette

-

Karl Lagerfeld'in ölümünden sonra, çok sevdiği kedisi Choupette, modacının mirasının varisi olabilir. Detaylar için Metro kaynaklı içeriğimize buyurun...

Kaynak: https://metro.co.uk/2019/02/20/karl-lage...

Alman tasarımcının mirasının 200 milyon dolar (150 milyon sterlin) olduğu söyleniyor.

Modacının hayatı boyunca en değerli yoldaşı, Birman cinsi kedisi Choupette oldu.

Karl kedisi için hayatının tek aşkı olduğunu ve yasal olsa onunla evleneceğini söylüyordu.

Geçen yıl yaptığı bir röportajda, mirasını Choupette'ye bırakıp bırakmayacağı sorulduğu zaman "Diğerlerinin arasında evet. Merak etmeyin, herkese yetecek kadar var. Choupette'nin zaten kendi mirası da var, o benim varisim." cevabını vermesi de bu ihtimali güçlendiriyor.

Choupette, Alman tasarımcının hayatına 2011'de girdi.

Daha öncesinde model Baptiste Giabiconi ile yaşıyordu, bir seyahati sırasında kedisini Karl'a bıraktı. Fakat Lagerfeld, Choupette'yi o kadar sevdi ki geri vermeyi reddetti.

Fransız gazetesi Le Figaro'ya göre, Alman yasalarına göre böyle finansal bir anlaşma yapılabiliyor. Tek şart ise kedinin, daha öncesinde "varis" olarak atanmış olması gerekiyor.

Bütün mirasını kedisine bırakması çok da şaşırtıcı değil bizce, 2013'de CNN ile yaptığı bir görüşmede mavi gözlü kedisi ile evlenmeyi çok istediğini vurgulamıştı: "Henüz insanlar ve hayvanlar arasında bir evlilik yok. Bir kediye aşık olacağımı asla düşünmezdim."

Choupette'nin yanı sıra bir diğer varisi ise Karl'ın vaftiz oğlu Hudson.

Hudson, Fendi'nin erkek modeli Brand Kroenig'in oğlu, Karl'ın büyük servetinden kendi payına düşeni alacak. 

Chanel ve Fendi'nin kreatif direktörü olan modacının, hastanede hayatını kaybetmesi bütün sevenlerini, moda endüstrisini çok üzdü. Karl ile yıllardır çalışan birçok model üzüntüsünü dile getirdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
since_1980

Döl israfı. Evet evet kesinlikle döl israfı.

igsepeti

Peki kedinin bundan haberi var mı acaba

corpse-bride

şoktayım nasıl öldüğünü duymadım bu adamın hayret vay be modada bır devır kapandı desene

okuzebakantren

şu haberi alkışlayan 45 kişinin ruh halini gerçekten merak ediyorum.150 milyon sterlin gibi bir paranın bir kediye miras kalmasından bahsediliyor.imkanı olsa kediyle evlenmekten bahseden bir adam içeriyor haber.ve insanlar bunu alkışlıyor.Allah akıl fikir versin ne diyelim.o parayla dünya üzerindeki bütün sokak hayvanları kurtarılabilir.bir sürü aç insan,çocuk kurtarılabilir vs.vs.insanlar bu saçmalığın nesini alkışlar ki?

ozden.ygt

Katılıyorum. Kedinin manikür pedikürünü yapan bile varmış. Bu dünyaya asla gelmeyecek şeylerden birisi sanırım insanların aynı imkanlarla yaşama başlaması. Bir yerde servet sahibi kedi, bir yerde açlıktan karnı şişen çocuklar.

ayseagull

Bende imkanım olsa kedime bırakırdım herşeyimi. Sen yardım kuruluşlarına bırakıcan parayı anladıkta(orada muaammaya) bu adamın yardım etmediğini nerden biliyorsun.Kedisini çok sevmesi suç mu. Şimdi onun için dünya bir yana kedisi bir yana. Para tassrrufunu kendi yaptı kendi hakkı değil mi kime bırakacağı isterse dağa taşa bıraksın.

okuzebakantren

benim yazdığım yorumdan kedileri sevmek suç demişim gibi bir anlam nasıl çıkarabildin bilmiyorum.bence kediye para bırakmak yetmez.evlenmeyi de düşünmek lazım.evet herkesin parası kendi tasarrufu.isterse kıçına bile sokar.ama mantık denen de birşey var.zaten o kadar parayı da kediye bıraktım diyerek dünya üzerinde ihitiyaç sahibi birilerine bir faydası olması için kullanmayan adam da alsın kıçına soksun parasını.girmeyen de kediye kalır işte.

ezgi-akturk

ilginç... :) ama tatlı... kediyle evlenme, ona aşık olma olayı ise abartı olmuş. Marjinallik bu olsa gerek ...😒 Allah rahmet eylesin... 🙏

Görüş Bildir