Bazen Sadece Kedi Olmak İstersin! Hayatını Kaybeden Modacı Karl Lagerfeld'in 150 Milyon Sterlinlik Mirasının Sahibi Kedi Choupette

-

Karl Lagerfeld'in ölümünden sonra, çok sevdiği kedisi Choupette, modacının mirasının varisi olabilir. Detaylar için Metro kaynaklı içeriğimize buyurun...

Kaynak: https://metro.co.uk/2019/02/20/karl-lage...

Alman tasarımcının mirasının 200 milyon dolar (150 milyon sterlin) olduğu söyleniyor.

Modacının hayatı boyunca en değerli yoldaşı, Birman cinsi kedisi Choupette oldu.

Karl kedisi için hayatının tek aşkı olduğunu ve yasal olsa onunla evleneceğini söylüyordu.

Geçen yıl yaptığı bir röportajda, mirasını Choupette'ye bırakıp bırakmayacağı sorulduğu zaman "Diğerlerinin arasında evet. Merak etmeyin, herkese yetecek kadar var. Choupette'nin zaten kendi mirası da var, o benim varisim." cevabını vermesi de bu ihtimali güçlendiriyor.

Choupette, Alman tasarımcının hayatına 2011'de girdi.

Daha öncesinde model Baptiste Giabiconi ile yaşıyordu, bir seyahati sırasında kedisini Karl'a bıraktı. Fakat Lagerfeld, Choupette'yi o kadar sevdi ki geri vermeyi reddetti.

Fransız gazetesi Le Figaro'ya göre, Alman yasalarına göre böyle finansal bir anlaşma yapılabiliyor. Tek şart ise kedinin, daha öncesinde "varis" olarak atanmış olması gerekiyor.

Bütün mirasını kedisine bırakması çok da şaşırtıcı değil bizce, 2013'de CNN ile yaptığı bir görüşmede mavi gözlü kedisi ile evlenmeyi çok istediğini vurgulamıştı: "Henüz insanlar ve hayvanlar arasında bir evlilik yok. Bir kediye aşık olacağımı asla düşünmezdim."

Choupette'nin yanı sıra bir diğer varisi ise Karl'ın vaftiz oğlu Hudson.

Hudson, Fendi'nin erkek modeli Brand Kroenig'in oğlu, Karl'ın büyük servetinden kendi payına düşeni alacak. 

Chanel ve Fendi'nin kreatif direktörü olan modacının, hastanede hayatını kaybetmesi bütün sevenlerini, moda endüstrisini çok üzdü. Karl ile yıllardır çalışan birçok model üzüntüsünü dile getirdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
since_1980

Döl israfı. Evet evet kesinlikle döl israfı.

igsepeti

Peki kedinin bundan haberi var mı acaba

arven

Aklına sıçıyım çok pardon.. Ben bu marjinal hayvan severlere uyuzum. Yemişsin, içmişsin, gezmişsin, hayatını yaşamışsın. Giderken birlerinin hayatına dokunmak değiştirebilmek varken niye kediye bırakıyorsun? Ağır ruh hastası!

jenesis

bazen kedi olmak istersin

corpse-bride

şoktayım nasıl öldüğünü duymadım bu adamın hayret vay be modada bır devır kapandı desene

Başlıklar

Evlilik
Görüş Bildir