Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Batman'da Otogarda Vahşet: Bıçaklayıp Başında Ölmesini Beklediler

 > -
Abone ol

20 yaşındaki Suat Yüksekbağ, Batman'da şehirlerarası otobüs terminalinde bıçaklanarak öldürüldü. Yüksekbağ'ı defalarca bıçaklayıp "ölmesi için" başında bekleyen iki saldırgan tutuklandı. Batman Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada "Olaya ilk müdahalede bulunan polis memurları hakkında, olaya müdahaleleri yönünden, olay günü idari soruşturma başlatıldı" denildi. 

Olay, kent merkezindeki şehirlerarası otobüs terminalinde önceki gün meydana geldi.

Bir süre önce askerden terhis olan Suat Yüksekbağ, yaşadığı Siirt'in Baykan ilçesinden, Batman'da mevsimlik işçi olarak çalışan babasını ziyarete geldi.

Yüksekbağ, Baykan'a dönmek için geldiği otogarda R.K. ve A.K.'nin bıçaklı- sopalı saldırısına uğradı.

Yüksekbağ, aldığı bıçak darbeleriyle yere yığıldı. Yardım etmeye çalışan bir otogar çalışanının yaralandığı aktarıldı.

Basına yansıyan görüntüler, vahşetin boyutunu gözler önüne serdi. 🎥

+18 Dikkat! Görüntüler şiddet içermektedir.

Görüntülerde, yerde kanlar içinde yatan Yüksekbağ'ın başında elinde bıçak ve sopa olan bir saldırgan duruyor. 

Bir polis memurunun saldırganlardan birine silah doğrulttuğu, diğer polislerin ise çevrede toplanan kalabalığı dağıtmaya çalıştığı görülüyor. 

Bir süre sonra saldırgan "ölmesi için" başında beklediği yaralının yanından ayrılıyor ve götürülüyor. 

Bu esnada çevredeki vatandaşların "Hele şükür" dediği duyuluyor.

Bu anlarda son bir gayretle yardım istemeye çalışan yaralının yanına kimsenin gitmediği görülüyor.

Bir polis memuru vatandaşlara ambulansın geleceğini söylüyor.

Suat Yüksekbağ'ın kan davasına kurban gittiği ortaya çıktı.

Yüksekbağ, ambulansla götürüldüğü Batman Bölge Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Vücudunda çok sayıda bıçak darbesi olduğu tespit edilen gencin cansız bedeni, otopsi işleminin ardından ailesi tarafından teslim alınarak Siirt'in Baykan ilçesine bağlı Atabağı beldesinde toprağa verildi.

Batman Valiliği: "Polis memurları hakkında olay günü idari soruşturma başlatıldı"

Batman Valiliği, olaya ilk müdahalede bulunan polis memurları hakkında "olaya müdahaleleri yönünden" idari soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklama şöyle:

"Bazı haber sitelerinde ve sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlar üzerine Batman şehirlerarası otogarda meydana gelen olay ile ilgili açıklama gereği duyulmuştur. 

28.08.2019 Çarşamba günü saat 15:15 sıralarında ilimiz şehirlerası otobüs terminali içerisinde kavga olduğu, kavgada kesici alet kullanıldığı ve kavgadan dolayı yaralı bir şahsın olduğu yönünde ilimiz Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan ihbar üzerine olay yerine saat 15:19 da Emniyet Müdürlüğü ekipleri intikal etmiştir. 

Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından olay yerinde bir yaralı şahıs ve olayı gerçekleştiren şüpheli şahısın olay yerinde olduğunu görmeleri üzerine, şüpheli şahıs suç aleti ile birlikte yakalanmış olup, yaralı şahıs ise ambulans ile en yakın hastaneye sevk ettirilmiştir.

Konu ile ilgili olaya ilk müdahalede bulunan polis memurları hakkında olaya müdahaleleri yönünden olay günü idari yönden soruşturma başlatılmış olup, adli tahkikat sonucu olayı gerçekleştiren R.K ve suça sürüklenen çocuk A.K isimli şüpheli şahıslar tutuklanmıştır."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir