Başakşehir Belediyesi'nin Enkazdan Kurtulan Ayda İçin Attığı Skandal Photoshop Afiş Büyük Tepki Gördü

686PAYLAŞIM

Bir kişi bile biz ne yapıyoruz böyle dememiş mi ya?

Türkiye'nin gündemi bugün 91 saat sonra enkaz altından kurtarılan 4 yaşındaki Ayda. Güzeller güzeli Ayda'nın kurtulmasına tam sevinmiştik ki annesinin enkaz altından çıkartılan cansız bedeni hepimizin yüreğini bir kez daha dağladı.

Tüm sosyal medya kullanıcıları Ayda ile ilgili duygularını paylaşırken, kurumsal hesaplar da desteklerini ilettiler. Ancak Başakşehir Belediyesi'nin attığı tweet çok fazla tepki gördü.

Çünkü Başakşehir Belediyesi bir photoshop çalışması ile şöyle bir afiş paylaştı.

Bu afiş herkesin hatırlayacağı gibi geçtiğimiz yıllarda büyük ses getiren Ayla filminin afişinin bir benzeri. Filmde Ayla isimli yetim bir kız çocuğunun, Kore Savaşı sırasındaki hayatı konu edilmişti.

Başakşehir Belediyesi'nin bu skandal paylaşımı kısa süre sonra sosyal medya kullanıcılarından büyük tepki gördü.

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
baris-gokceler

kasacağınız duyarı sikeyim sosyal medya polisleri sizi

bilecikli-yigido

İnsan biraz utanır be.Sizde utanma duygusu da mı yok?

reshontheway

Abartmayın şu gördüğünüz bunca prim yapmaya çalışan sanatçı, marka, inluencer'in yaptıklarının yanında masum kalıyor. Sürekli o yapsa bir şey demezdiniz diye paslaşmaktan da vazgeçin artık. Ayrışmışız işte bunun başka sebebi yok.

reshontheway

Adabı muaşeretten nasibini almayan anladığı dilden konuşıyorum. Bunca zamandır muhalif yorumlarımı ve tavrımı bilmiyor olabilirsin normaldir ama her karşıt düşünceyi de hemen atlamayın önce bir tartın değil mi? Etkiyi yaratan anlamında Influencer'ı kastettim belediyenin etkisi ile kıyaslanamaz diyorum yani onların yaptıkları daha çok göze batar. Cımbızla çektiğin kısım da ortada. Kendi yorumundan mı bi habersin yoksa insanların yorumlarını okuma ve kavrama konusunda mı acizsin. Belediyenin yaptığı yanlış zaten ama skandal yok bilmem ne diyene kadar 2-3 gündür minnacık çocuktan depremin her anına kadar istismar edenlerin yaptıkları daha skandal diyorum. Git şimdi diğer kitlenin haber kanallarına bak boy boy CHP belediyelerine sallıyorlar . Yani yeter diyorum kısaca.

reshontheway

Vay arkadaş adam bir de üstüne kendince anlamlar çıkarıyor ya Pes! Neyse devam edin bu kadar ağır sorunlar varken bu kadar önemli konular varken onların yaptığının bir benzerini de siz yapın. Ne de olsa yarın öbür gün muhalif belediyelerin akıllarınca bir açık bulup saldırırlar bu saçma sapan kısır döngü de böyle devam eder.

ercannedio

Resho bana sarmalarına zaten alışkınım da sana sarmaları harbi çok komik geldi. İnsanlar böyle oldu işte. Sorgulamayalım, bireysel fikirlerimiz olmasın, her konuda bir tarafın görüşü doğrultusunda sorgusuz linç yürütelim istiyor sorgulayana, abartmayın falan diyenlere saldırıyorlar. Umarım beni biraz olsun anlamışsındır. :)

reshontheway

Ercan bana arada denk geliyor bak dikkat edersen silmiş yorumunu da zaten. Yani bir insan yorum yazacağı zaman azıcık vicdanının sesini dinlemeli.

ercannedio

Muhaliflerin çoğu ne diyor A, bu ne diyor B. O zaman bu muhalif olamaz kesin ak partili hücum diyorlar. Partinin içinden bile bir konuda doğrularıyla yanlışlarıyla 50 farklı ses çıkıyor ki chhpnin akpden en büyük farkı bu. Ama uçlarda yaşayan bir seçmen var. Hiç bir karşı sese tahammülleri yok. CHP'nin akpsi olmuşlar. Onedio da o arkadaşların ahaberleri olmuş, acı ama gerçek..

bnlyl

Ne yapsak da konuşulsak kafası, reklamın iyisi kötüsü olmaz düşüncesi... Gidin biraz ötede yapın. Bizden, masum çocuklardan uzakta...

blanche-marie

Bu ne?Tamam Ayda bir mucize kurtuluş örneği ama annesini kaybetti bu çocuk.Daha ne oluyor ne bitiyor onu bile anlayamıyor.Belki niyet kötü değildir ama ne gerek vardı böyle saçma afişlere,reklamlara?Bu deprem onun için hayatı boyunca bir travma olarak kalacak.Azıcık düşünün.

Görüş Bildir