Ay Anneciim! Tek Başınıza Gitmeye Asla Cesaret Edemeyeceğiniz Dünya Üzerindeki 15 Lanetli Yer

-
Abone ol

Kimi deli saçması der kimi de böyle şeylerden korkmaktan kendini alamaz. Çeşitli olaylardan ötürü lanetlenmiş yerleri sizler için derledik. Sonuncusu da Bonus...

1. Nam-ı diğer ölüm adası: Poveglia Adası (İtalya)

1800'lü yıllarda vebalılara ev sahipliği yapan bir ada. Bu adanın vebalıları tedavi etmek için değil de daha çok sürgün etmek için kullanıldığını da belirtelim. Buradaki ölümlere dayanamayan bazı doktorların adada bulunan kuleden atlayıp burayı lanetlediğine inanılıyor.

2. “Huzura erememiş ruhların vatanı" olarak anılan Doğu Eyalet Hapishanesi (Philadelphia, ABD)

1940 ile 1970 yılları arasında bu hapishanede farklı sebeplerden ötürü yaklaşık 1200 mahkum ölmüş. 1970 sonrası hayaletler görüldüğü gerekçesiyle kapatılan bu hapishane “huzura erememiş ruhların vatanı" olarak nitelendiriliyor.

3. “Perili Orman" Hoia Baciu Ormanı (Napoca, Romanya)

“Perili Orman" diye de bilinen Hoia Baciu Ormanı'nı giden ziyaretçilerin birçoğu, oradayken “bir şeyler tarafından" izlendikleri duygusuna kapılıyormuş. Bölgede yaşayanların inandığı şehir efsanesine göre de bu ormana giren geri dönemezmiş.

4. Cinnet filminin esinlenildiği Stanley Oteli (Kolorado, ABD)

Cinnet filminin esinlendiği otelde kalmak ister misiniz? Otelin eski sahipleri F.O. ve Flora Stanley'in hala odaları gezdiğine ve hatta görüntülerinin kamera kayıtlarına yansıdığı öne sürülüyor.

5. Satanist ayinleriyle ünlü Bobby Mackey’s (Kentucky, ABD)

1850'lerde mezbahane olarak kullanılan bu binanın o yıllar arasında ayrıca Satanist ayinlere ev sahipliği yaptığı biliniyor. Bu ayinler esnasında hayvanların yanı sıra insanlar da kurban olarak kullanılıyormuş. Mezbahanın bodrumunda cehenneme açılan bir kapı olduğu da inanışlar arasında.

6. “Şeytanın uyuduğu yer" Loftus Hall (Wexford İrlanda)

Önceden bir malike olarak kullanılan ve sonrasında otele çevrilen Loftus Hall, bölgede yaşayan yerliler tarafından “Şeytanın uyuduğu yer" olarak nitelendiriliyor.

7. Eskiden bir ıslahevi olan Preston Kalesi (Kalifornia, ABD)

İlk bakışta kalınabilecek çok güzel bir yere benzeyen Preston Kalesi, 1890'larda erkek çocuklar için ıslahevi olarak kullanılmış. Burayı ziyaret edenler, kapıların kendi kendine çarptığı ve birilerinin onlara dokunduğunu ileri sürüyorlar.

8. Gizemli bir cinayetin işlendiği Villisca Axe Cinayet Evi (Lowa, ABD)

Bu evde 1962 yılında 6 çocuk ve 2 yetişkinin ölü bedenleri yataklarında bulunmuş. Bu cinayetleri kimin işlediği hala gizemini korurken, bölgede yaşayanlar evden bazı gecelerde çığlık ve ağlayan çocuk sesleri duyduklarını iletiyor.

9. Bir akıl hastanesi olan Dammasch Hastanesi (Wilsonville, Oregon)

Akıl hastalarının tedavi edildiği bu hastanede, tedaviye cevap vermeyen hastalar yalnız bırakılıyormuş. Boşaltıldıktan sonra meraklıların gizlice girdiği hastanede yeni oluşmuş ayak izleri gördüklerine, anahtar sesleri ve diyafonlardan gelen garip sesler duyduklarına dair efsaneler var.

10. Edinburgh Mahzenleri (Edinburgh, İskoçya)

Bu mahzen 1700'lü yıllarda sorgu merkezi olarak kullanılmış. Bu işlevinin yanında bu mahzenin bazı bölümlerinin seri katiller üzerinde deney yapmak için kullanıldığı da biliniyor. Burayı ziyaret edenler de sorgulara ait konuşmalar duyduklarını ve bazen birisinin kollarını sıktığını hissettiklerini iletiyor.

11. Ölümlere ev sahipliği yapan bir yer: Lemp Mansion (St. Louis)

1900'lerin başında Lemp ailesine ait bireyler bu evde teker teker ölmeye başlamış. İntihar, kalp krizi gibi değişik sebeplerle gelen bu ölümler evi lanetlemek için bölgede yaşayanlara yetmiş.

12. Yine satanistlerden dolayı lanetlenen bir yer: Bekar Koru Mezarlığı (Bremen, Illinois)

Satanistlerin sürekli ayin yapıp mezarları tahrip etmesinden dolayı bu mezarlıkta hayaletlerin geceleri adeta bir “bekçi" gibi devriye gezdiklerine inanılıyor.

13. Buranın lanetli olmasının sebebi bir adet beddua: Banff Springs Hotel (Alberta, Kanada)

1975'te “burayı lanetleyeceğim" dedikten sonra ölen bir bellboyun (valiz taşıyıcısı), dediğini yaptığına inanılıyor. Konaklayan misafirler, odalarına döndüklerinde valizlerinin düştüğü ve ana balo solununda geceleri bir gelinin dans ettiğini gördüklerini iletiyor.

14. Amerika'daki en popüler lanetli yerlerden biri: Myrtles Çiftliği (St. Fransciville, Louisiana)

Amerika Birleşik Devletleri'nin en popüler lanetli evlerinden biri olan Myrtles
Çiftliği'ndeki hayaletin köle bir kız olduğu inanılıyor. Burayı garip kılan durum ise bu hayaletin fotoğrafının 1992'de evi araştıran National Geographic ekibi tarafından çekilmiş olması.

İşte National Geographic'in çektiği o gizemli fotoğraf...

BONUS: Gidenin Dönmediği Mağara (Havran, Balıkesir)

Bu mağaranın etrafında ve içerisinde insan kemikleri olduğu iddia ediliyor. Ayrıca bu mağaraya giren koyun ve koyunun peşinden giden çoban olursa onlar da geri gelmiyormuş. Bazı köylülere göre mağaranın içinde “canavar" diye nitelendirilen garip bir yaratık varmış.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
babaavoss

Böyle yerlere benimle gelmek isteyen kişileri arıyorum. Faizlerden, krizlerden gına geldi öleceksek ölek amk yerinde.

devemavisi

Ya ilerde bi tayfayla gezeceksin böyle yerleri kalacaksın hatta gece, gençken macera biriktirmek güzeldir.

deen-tharkuho

En sonuncu mağaraya tam tecizat on kişilik bir grupla gideceksin

mehmet-can-atar

nedense hayalet fotoları hiç net olmaz amk.

paco-hernandez

bayılırım lan paranormale! olsa da gezsem hepsini! şu çiftlik falan çok bomba!..

Görüş Bildir