Görüş Bildir
Haberler
Avustralyalı Adamın 9999 Yılına Kadar İsrail'den Ayrılması Yasaklandı

Avustralyalı Adamın 9999 Yılına Kadar İsrail'den Ayrılması Yasaklandı

Avustralyalı bir adam, İsrailli eski eşinden kalan yüklü miktarda nafaka borcu yüzünden İsrail'i terk etmesinin birkaç bin yıl boyunca yasaklandığını belirtti. İsrail'de yerel mahkemece alınan karara göre, 44 yaşındaki adamın 9999 yılına kadar ülkeyi terk etmesi yasak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Avustralyalı bir baba, İsrailli eski karısına yerel bir boşanma yasası uyarınca gelecekteki nafaka borcu olarak 2.4 milyon dolar ödemedikçe, 31 Aralık 9999'a kadar İsrail'den herhangi bir nedenle ayrılmasının yasak olduğunu söyledi.

44 yaşındaki Noam Huppert, News.com.au'ya verdiği demeçte, İsrailli eski eşinden olan 2 çocuğuyla yeniden bağlantı kurmak için ülkeye geldiği yıl olan 2013'ten beri İsrail'de fiilen 'kilitli' olduğunu belirtti.

Huppert, İsrail'e taşındıktan kısa bir süre sonra kadın, evlilik, boşanma, çocuk velayeti ve nafaka ödemeleri gibi konuları denetleyen yerel bir dini mahkemede kendisine karşı dava açtı. İsrail'deki boşanma yasasına dayanarak karar veren mahkeme, Avustralyalının 2 çocuğunun nafaka ödemelerinde 'gelecekteki borcunu' ödeyene kadar ülkeyi terk etmesini yasakladı.

Sözde 'çıkış emri' uyarınca, Huppert'a, 18 yaşına gelene kadar her çocuğu için ayda 5 bin İsrail şekeli (yaklaşık 1600 dolar) nafaka ödemesi kararlaştırıldı.

Hükümeti, İsrail vatandaşlarıyla evlenen yabancıları cezalandırmakla suçlayan Huppert, 'İsrailli kadınlarla evli olan yabancılara İsrail 'adalet' sistemi tarafından zulmediliyor' açıklamasında bulundu.

'Sistem babalara karşı kurulmuş'

'Sistem babalara karşı kurulmuş'

44 yaşındaki analitik kimyager, 'birçok hayatı tehdit eden bu deneyime maruz kalabilecek diğer Avustralyalılara yardım etmek için' basına açıklama yapmaya karar verdiğini söyledi.

2019'da, bu konuya değinen 'No Exit Order' (Kaçış Düzeni Yok) belgeselini yöneten film yapımcısı Sorin Luca, “Sistem babalara karşı kurulmuş. Pek çok babanın boşanmamasının bir nedeni bu. Sadece çok korkuyorlar' ifadelerini kullandı.

Öte yandan, bazı hükümetler, vatandaşlarını İsrail'in karmaşık boşanma yasalarına karşı önceden uyaracak kadar ileri gidiyor. Örneğin ABD Dışişleri Bakanlığı, yurt dışına giden Amerikalılara, İsrail mahkemelerinin 'yerleşik olmayanlar da dahil olmak üzere belirli kişilerin, borçları veya haklarındaki diğer yasal iddialar çözülene kadar ülkeyi terk etmelerini yasaklamakta' tereddüt etmediğini bildiriyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
46
37
20
9
7
6
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
nrettnbayar1

sayılı günler çabuk geçer.

mrt

Düz 10000 yapsaydınız bu ne amk market fiyatı gibi ceza

Art Ankara

Muhtemelen o satıra en fazla 4 karakter yazabildikleri için maximum rakam 9999 yazmışlar.