Artan Doğalgaz Faturaları Sonrası Duygulara Tercüman Olan Paylaşımlar

2.3bPAYLAŞIM

Sosyal medya, dost sohbetleri, WhatsApp grupları... Tüm ülke son gelen doğalgaz faturalarını tartışıyor, karşılaştırıyor. Konutlar ısınamazken insanın içi yanıyor. Tabii Twitter'da da bununla ilgili binlerce paylaşım var. Hepsi ayrı ayrı hak vermelik.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
artankara

Doğalgaz elektrik su zaten lüks ama markete girmekten korkar olduk son iki yılda. Her seferinde kasada fişe bakıyorum yanlış bir şey mi aldık diye, geçen kasiyer kız güldü abi herkes bakıyor ben bile bakıyorum ama hep doğru çıkıyor yapacak bir şey yok fiyatlar böyle dedi.

yunus-emre-can

Hayatımda ilk defa 465 liralık bir fatura geldi bana.Ulan hep kısıkta yakıyoruz nasıl geliyor bu kadar fatura anlamadım ki sabah öğlen yanmaz bir tek akşam saatlerinde yakarız.Full battaniye ile ısıınırız. Gerçekten asgari ücretle geçinmek çok zor ben nasıl evleneyim ki bu durumda yaşım olmuş 27 ama halan evlilikten sırf para uğruna korkuyorum. Faturalara rahat bu ay 1000 lira ödemek durumundayım.

bahar-kadriye-topal

500 tl fatura gelmiş. Annem tüm gün evde tek akşam eve geldiğimde cam açık sanırım havayıda biz ısıtıyoruz :D

lucinda-yumi-kane

1000 lira gelecek kadar ne yaktınız abi tamam pahalı da, gece gündüz o evin cehennem gibi sıcak olması lazım o faturanın gelmesi için herhalde.

ocreatus

Ev yalıtımlı ve çatılı değilse sadece 2 petek 2 odada açık 450tl geldi

arsenic

BBC’nin gecinemeyenler diye bir belgeseli var. Türkiye’de eskiden orta sınıf diye kabul ettiğimiz birçoğumuzun büyüdüğü ortalama ailelerlerin şuna ki hayatlarını gösteriyor. Aslında bizi gösteriyor. Herşey yolundaymış gibi davrananların bile suratına tokat gibi çarpacak, basit hayatlarımızı anlatıyor. Birilerinin belki bir çantaya ya da ayakkabıya verdiği parayla ev geçindirmeye çalışan ya da eğitimli ama komik rakamlarla adeta günü kurtararak yaşamak zorunda bırakılan mutsuz bizleri anlatıyor. Tavsiye ederim

Görüş Bildir