Görüş Bildir

etiket Antalya'da Suriyeli Sığınmacılara Yönelik Plaj Yasağı Reddedildi

Haberler
> Antalya'da Suriyeli Sığınmacılara Yönelik Plaj Yasağı Reddedildi

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde, belediye meclisi 'Sığınmacı Suriyelilerin halka açık plaja alınmaması ve Suriyelilerin Zabıta Müdürlüğü'nün belirleyeceği bölgede denize girmeleri' yönünde aldığı kararı tekrar görüştü ve iptal etti.

Meclis tartışmalı kararı kabul etmiş, Belediye Başkanı ise reddedip tekrar görüşülmesini istemişti.

Meclis tartışmalı kararı kabul etmiş, Belediye Başkanı ise reddedip tekrar görüşülmesini istemişti.

DHA'nın aktardığı bilgiye göre Antalya Gazipaşa'da, 'Suriyeli sığınmacıların halka açık plajlara alınmaması' yönünde karar alan Belediye Meclisi, kararı tekrar görüşerek iptal etti.

Meclis'in oy çokluğu ile kabul ettiği kararı belediye başkanı Mehmet Ali Yılmaz reddetmiş ve Meclis'e geri gönderdi.

İYİ Partili meclis üyeleri karara olumlu oy kullanırken CHP, AKP ve MHP'li üyeler olumsuz yönde oy verdi.

İYİ Partili meclis üyeleri karara olumlu oy kullanırken CHP, AKP ve MHP'li üyeler olumsuz yönde oy verdi.

Yapılan müzakerelerin ardından karar yeniden oylamaya sunuldu. İYİ Partili 7 meclis üyesi karara olumlu yönde oy kullanırken, Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ile CHP, AK Parti ve MHP'li 16 meclis üyesi olumsuz oy verdi. Oylama sonucu 'Sığınmacı Suriyelilerin halka açık plaja alınmaması ve Suriyelilerin Zabıta Müdürlüğü'nün belirleyeceği bölgede denize girmeleri' yönündeki karar oy çokluğuyla reddedildi.

'Meclisimiz reddetmiştir'

'Meclisimiz reddetmiştir'

Meclis oturumunun ardından gazetecilere açıklama yapan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''İlçemizde Suriyeli sığınmacılar konusunda bir rahatsızlık olduğu kesin. Sadece deniz kenarında değil şehir merkezinde de var bu rahatsızlık. Ben daha önceki oturumumuzda da çekimser kalarak belirtmiştim. Daha sonra bu kararı meclise iade ederek. Şu anda da meclisimiz reddetmiştir, karar geçersizdir. Ancak Suriyeliler konusunda başta belirttiğim gibi rahatsızlık var. Sadece belediyemizin alacağı önlemlerle çözülmesi mümkün değil. Devlet sorunu. Kaymakamlık, belediye her türlü desteği vatandaşlara veriyoruz. Vatandaşlarımızı kim rahatsız ederse etsin onun karşısındayız.''

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
603
300
68
19
10
6
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?