Görüş Bildir
Haberler
Alparslan Büyük Selçuklu 2. Bölüm Fragmanı Yayınlandı

Alparslan Büyük Selçuklu 2. Bölüm Fragmanı Yayınlandı

TRT 1 ekranlarında dün akşam itibariyle yeni bir dizi başladı. 'Uyanış Büyük Selçuklu' dizisinin devam olan Alparslan Büyük Selçuklu ilk bölümü dün akşam izleyicileri ekrana kilitledi. Anadolu’nun Türk yurdu olmasında ilk hamleyi yapan Büyük Selçuklu hükümdarı Alparslan’ın hayatını anlatacak Alparslan Büyük Selçuklu ilk bölümüyle reytinglerin zirvesinde yer aldı. İlk bölümüyle büyük izleyici kitlesi elde eden Alparslan Büyük Selçuk 2. bölüm fragmanı da yayınlandı. İşte Alparslan Büyük Selçuklu 2. bölüm fragmanı…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Başrollerinde Fahriye Evcen, Barış Arduç, Mehmet Özgür ve Barış Bağcı gibi oyuncuların olduğu, geçen sezon yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin devam mı olan Alparslan Büyük Selçuklu dün akşam yayın hayatına başladı. İlk bölüyle tüm reytinglerde zirvede yer alan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi 2. bölüm fragmanı da yayınlandı.

Alparslan 2. Bölüm Framanı

Alparslan Büyük Selçuklu 1. Bölüm Yaşananlar

Alparslan Büyük Selçuklu 1. Bölüm Yaşananlar

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Alparslan’ın kutlu yolculuğu…

Selçuklu Sultanı Tuğrul Bey, veliahtını tayin edeceği gün, Bizanslıların Türkmenleri kılıçtan geçirdiği haberini alır. Anadolu’ya sefer emri verir. Sefere giden Selçuklu Meliklerine gizemli suikastçılar saldırır. Saldırının izleri Alparslan’ı hiç ummadığı bir yere götürür. Alparslan suikastçıların peşindeyken, Bizans zulmünden kaçan Türkmen kızı Akça’nın hayatını kurtarır. Bu, Alparslan ve Akça arasındaki destansı aşkın ilk kıvılcımı olur. Ancak Alparslan, Akça’nın güzelliğinin ardında sakladığı sırlardan habersizdir.

Bizans İmparatoru, Türkmenlerle olan sorunların çözülmesi için General Dukas ve Yüzbaşı Romen Diyojen’i Ani’ye gönderir. Ancak Ani Tekfuru Kekavmenos’un oğlu Yannis’in yaptığı hata, Sultan Tuğrul’un savaş kararı almasına yol açar. Çocukken gördüğü düşlerde kendisine kutlu fetihler müjdelenen Alparslan, Selçuklu ordusuyla birlikte Pasinler’de Bizans’la karşı karşıya gelir. Pasinler, Alparslan’a Anadolu’nun kapılarını Türklere açmak için çıktığı kutlu yolda ilk adım olacaktır.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın