Görüş Bildir

etiket 'AKP, TSK'nın Köklerini ve Saygınlığını Yok Ediyor'

Anasayfa > Gündem

Resmi bayramlar ve tarihi günlerdeki tören ve kutlamalara dair yönetmelik değiştirildi. Bundan böyle garnizon komutanları protokolde yer almayacak, çelenk bırakamayacak. Değişikliğe tepki gösteren MHP'li Ümit Özdağ ise AKP'nin orduya olan nefretinin devam ettiğini, TSK'nın köklerinin ve saygınlığının yok edildiğini söyledi. Özdağ, '15 Temmuz sonrasını, orduyu FETÖ'den arındırarak güçlendirmek yerine TSK'yı güçsüzleştirmek ve belediye zabıtası ruh haline sokmak için fırsat olarak değerlendiren AKP, ülkemizi yeni bir felakete sürüklemektedir' dedi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre ‘ulusal ve resmi bayramlarla mahalli kurtuluş günleri, Atatürk günleri ve tarihi günlerde yapılacak tören ve kutlamalar’a ilişkin yönetmelikte yapılan değişiklik, Resmi Gazete’nin bugünkü mükerrer sayısında yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmelikten ‘garnizon komutanı', ‘garnizon komutanlığı’ ve ‘Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait çelenk onun sağına’ ibareleri çıkarıldı.

Çanakkale'de Garnizon Komutanı değişikliğe rağmen protokolde...

Çanakkale'de Garnizon Komutanı değişikliğe rağmen protokolde...

Yönetmeliğin değiştirilerek komutanlarının protokolden çıkarılmasına rağmen Çanakkale'de bugün yapılan törende Garnizon Komutanı Tuğamiral Tayyar Ertem'in protokoldeki yerini alması ve anıta çelenk bırakması dikkat çekti.

"AKP, TSK'nın köklerini ve saygınlığını imha operasyonlarına devam ediyor"

"AKP, TSK'nın köklerini ve saygınlığını imha operasyonlarına devam ediyor"

MHP'den ihracı gündemde olan Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, değişikliğe Facebook hesabından yaptığı açıklamayla tepki gösterdi.

Özdağ açıklamasında “Oysa Türk Milletinin bugünleri milli bayram olarak kutlamasını sağlayan Türk ordusunun döktüğü kan, verdiği şehitler ve gazileridir. Türk ordusu sadece İstiklal Harbi'nde ulaştığı sonuçlar ile yetinmemiştir. 1923'den buyana Türk Ordusu Türk vatanında bağımsız bir devlet ve millet olarak yaşamamız için savaşmaya devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

'AKP, Türk ordusundan öylesine nefret etmektedir ki...'

Açıklamasında “Sadece 1984 sonrasında PKK ile verilen mücadele TSK'nın binlerce general, subay, astsubay ve erini şehit verdiği unutulmamalıdır. AKP'nin yeni protokol listesinin yayınlandığı bugün dahi Türk ordusu Türkiye'nin birliği için Türkiye içinde ve dışında şehit vermeye devam etmektedir” ifadelerini kullanan Özdağ “AKP, Türk ordusundan öylesine nefret etmektedir ki önce FETÖ'nün Türk ordusuna kumpas kurmasının önünü açmış, ordumuzun içeriden çürümesine yol açmış, şimdi 15 Temmuz sonrasında ise kurumsal olarak köklerini imha ve saygınlığını yok etme operasyonlarına bir başka boyutta devam etmektedir” dedi.

Özdağ AKP’nin 15 Temmuz’dan ders almadığını belirterek “15 Temmuz darbesinden ders çıkarmak yerine ruhlarının derinliklerindeki Türk Ordusu düşmanlığı ile 15 Temmuz sonrasını orduyu FETÖ'den arındırarak güçlendirmek yerine TSK'yı güçsüzleştirmek ve belediye zabıtası ruh haline sokmak için fırsat olarak değerlendiren AKP ülkemizi yeni bir felakete sürüklemektedir” ifadelerini kullandı.

'Hepimiz için kötü olacak'

Açıklamasında bir dizi uyarılarda da bulunan MHP Milletvekili Ümit Özdağ şunları söyledi:

“Bu satırları yıllarca Türk Ordusu üzerinde çalışmış, kitaplar yazmış, dersler vermiş ve en son kitabı Kasım 2013'de ‘Kendi Ülkesinde Kuşatılan Ordu: TSK’ olan bir akademisyen ve siyasetçi olarak yazıyorum. Bu yazdıklarım siyasi karalama değil, milli güvenlik ile ilgili tespittir. Dinlerseniz, kulak verirseniz sizin için ve ülkemiz için iyi olur. Dinlemez iseniz ne yazık ki bir millet olarak hepimiz için kötü olacak.”

AA, DHA ve Facebook

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
286
84
81
48
14
11
7
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Berk

Ergenekon'da ve Balyoz'da ordudaki tüm Atatürkçü, vatansever askerleri fişleyip içeri attıran kim? Ak Parti! O askerlerin yerlerine Fetöcüler'i yerleştiren k... Devamını Gör

Negan Smash

AKP'nin yaptıkları bizi felakete götürecek. Toplum üç kesime ayrıldı. Kürtler, Muhafazakarlar ve laikler. Bizi iç savaşa sürüklüyorlar. Eskiden bunu önleyen ... Devamını Gör

Ali Demirkaya

ha fetö ha tayyip ikiside aynı şey