Görüş Bildir

Abdullah Gül'den Ziyaret Açıklaması: 'Adı Üzerinde Elçiye Zeval Olmaz'

Anasayfa > Gündem

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 10 ülkenin Türkiye büyükelçilerinin sınır dışı edilmesine dair talimatını değerlendirirken, “Konuyu daha büyük krizler haline getirmek Türkiye’nin çıkarına değil” dedi.

Gül, Türkiye'nin Avrupa Konseyi'nin kurucu ülkelerinden biri olduğuna dikkat çekerek, kendisinin de Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nde 10 yıl milletvekili olarak görev yaptığına işaret etti.

Sözcü'den Deniz Zeyrek'in haberine göre Gül,  “O dönemde Sayın Cumhurbaşkanı hapse girmişti ve biz sosyalistlerin desteğiyle kendisi için hazırladığımız metne 90 imza toplamış, konuyu Avrupa'nın gündemine taşımıştık” dedi.

"Başka krizlerin önünü açar"

"Başka krizlerin önünü açar"

“Olay buraya getirilmemeliydi. Bu Türkiye için büyük bir yük” diyen Abdullah Gül, büyükelçilerin Osman Kavala açıklamasında, merkezlerinin talimatını yerine getirdiğini anımsatarak şunları söyledi:

“Yapılan kabul edilemez. Ancak, Dışişleri zaten çağırıp gerekli mesajları vermiş. Adı üzerinde elçiye zeval olmaz. Artık bu konuyu çok daha büyük krizlere dönüştürmek ülkenin çıkarına değil. Başka krizlerin önünü açar. Bu işi Dışişleri Bakanlığına bırakmak, yeni problemleri ortaya çıkarmamak, çıkışı olmayan noktalara götürmemek lazım.”

Ne olmuştu?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
16
6
4
3
2
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
ekis jord

tayyip kadar balli daha baska bi siyasetci yok, ne zaman dara dusse, su ise bak, tayyibi istemeyen batililar sak diye bi aciklamada biseyde bulunup, akp secm... Devamını Gör

Mei Ayanami

yükselen döviz için bir suni kılıf gerekiyordu, o yaratılmak üzere şu an.

Y. O.

Şu Refah artığı laiklik düşmanı küflenmiş siyasileri konuşturmayın artık..