Görüş Bildir
Haberler
ABD'den Türkiye'ye 70 Milyon Dolarlık 'Akıllı Bomba'

ABD'den Türkiye'ye 70 Milyon Dolarlık 'Akıllı Bomba'

Ulaş
29.10.2015 - 20:18 Son Güncelleme: 30.10.2015 - 13:38

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'ye 70 milyon dolarlık 'akıllı bomba' paketinin satılmasını onayladı. Amerikan Kongresi 15 gün içinde satışı iptal yönünde bir karar almazsa 1000 'akıllı bomba' Türkiye'ye ulaştırılacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

ABD'li vekillerin satışı bloke etmek için 15 günlük süreleri bulunuyor. Bu engel de aşılırsa Obama yönetimi, bombaların Türkiye'ye satışını gerçekleştirecek. Ülkede yurtdışına silah satışlarını denetleyen Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı, Amerikalı vekillere gönderdiği açıklamada Türk hükümetinin 1000 adet Müşterek Doğrudan Taarruz Mühimmatı (JDAM ) satın almak istediği yönünde bilgilendirdi. JDAM'ler konum belirleyen GPS'ler sayesinde tüm hava şartlarında hedefi vurabilen 'Akıllı bombalar' olarak nitelendiriliyor.

Ajansın açıklamasında 'Kendi savunma yeteneklerini güçlendirmesi için NATO müttefikimize yardım etmek ABD'nin ulusal çıkarların için hayatîdir' ifadelerini kullandı.

Ajans, satışın onaylanması halinde Türk Hava kuvvetleri'nin Türk topraklarını koruma ve NATO ile işbirliği alanlarında kapasitesini güçlendireceği vurgulandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
107
61
13
10
10
8
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

Ağlamaya başlamış selocuklar.

Selocuklar ne alaka amk ;D hll olsun her konuyu HDP ye getirin mk.

piscolata

Biz kendimiz yapıyorduk zaten niye satın almak istemiş ki?

Guarin

Hani yerli ve milli akıllı bombalarımız nirdee??