ABD'de Kaybolan Türklerden İyi Haber

 > -

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde pazar sabahından beri kendilerinden haber alınamayan 4 Türkten iyi haber geldi. İlkay Zaman, Barış Kavukçu, Berkay Sürmeli ve İsa Emre Elvermez, Türkiye saati ile bu sabah 06:00 sıralarında ormanlık arazide helikopterlerin termal kamerası ile bulundu.

ABD Kaliforniya eyelatinin Santa Clarita şehrinde bulunan avlanma bölgesinde ava çıkan Amerikan vatandaşı 4 Türkten pazar sabahından beri haber alınamıyordu. 

Amerikan polisi ve bölgedeki korucular Türkleri bulmak için alarma geçti.

İlkay Zaman'ın Twitter hesabından 6 Kasım günü yaptığı son paylaşım

Kaybolan Türklerden İlkay Zaman, Türkiye'deki teknoloji medyasında da tanınan bir isim.

Duvar'dan Erdal Kaplanseren'in haberine göre dört isim için başlarda polisin ve arama kurtarma birimlerinin yeterli ilgiyi göstermediğinin belirtilmesi üzerine Türkiye’nin Dışişleri Bakanlığı düzeyinde temasları sonuç getirdi ve Türkiye saatiyle gece yarısı arama çalışmaları hızlandırıldı.

Sabah erken saatlerde de kayıp Türkler, dağlık alandaki ormanda bulundu. Sağlık durumları yerinde olan Barış Kavukçu, Berkay Sürmeli, İsa Emre Elvermez ve İlkay Zaman sağlık kontrollerinin ardından evlerine bırakılacak.

İlkay Zaman: 'Kurtulduk, hepimizin sağlığı yerinde. Yardımı olan herkese teşekkürler'

İlkay Zaman'ın kız arkadaşı Facebook'dan, polisin 'yüksek maliyet' gerekçesiyle arama faaliyetlerini sonlandırdığını söylemişti

Bir süre sonra yaptığı ikinci paylaşımında ise polislerin yeniden arama faaliyetlerine başladığını söyledi

Türk Derneği yardım çağrısı yapmıştı

ATASC (Güney Kaliforniya Amerikalı Türkler Derneği) ise kaybolan Türklerin bulunması için çağrı yapmıştı. 

Çağrıda "Son 12-24 saat içinde eğer bu beyleri veya araçlarını görüp hakkında bir şey duyduysanız/duyarsanız lütfen haber verin" denilmişti.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir