78 Kiloyla Ameliyata Alındı: Fenerbahçe Kulübü Personeli Özge Şeker Mide Küçültme Operasyonu Sonrası Hayatını Kaybetti

 > 
268PAYLAŞIM

Geçirdiği mide küçültme ameliyatı sonrası akciğerinin su topladığı ve bir süre makineye bağlı yaşadığı öğrenilen Fenerbahçe Kulübü personeli ve üyesi Özge Şeker hayatını kaybetti. 

Uzmanlara göre vücut kitle endeksi normal olan Şeker'in ölümü, mide küçültme ameliyatlarının bir kez daha gündeme gelmesine neden oldu...

Şeker, bir süre önce orta ölçekli bir hastanede mide küçültme ameliyatı oldu. Operasyon sonrası genç kızın vücudunda bazı komplikasyonlar oluştu. Ameliyat sonrası akciğeri su toplayan Şeker, bir süre makineye bağlı yaşadı. Ancak yapılan tüm müdahaleler talihsiz kadını kurtarmaya yetmedi ve Şeker geçen hafta başı hayatını kaybetti.

Çevresinden sakladı

Genç kızın, Fenerbahçe’nin 1 milyon üye hedefiyle başlattığı projede çalıştığı ve taraftarları arayarak kulübe üye olmaları yönünde ikna etme görevini üstlendiği öğrenildi. Şeker’in, ameliyatı yakınların dahi gizlediği iddia edildi. Şeker’in birçok yakınının ameliyatın mide küçültme operasyonu olduğunu bilmediği belirtilirken, genç kızın 78 kilo olması ve ailesinin bu riskli operasyona karşı çıkacağını düşünerek yakın çevresiyle dahi paylaşmadığı öne sürüldü.

Ayşe Arman'dan tepki: '78 kilo olan birini nasıl o ameliyata alırlar?'

Hürriyet Gazetesi yazarı Ayşe Arman da Özge Şeker’in ölümünü köşesine taşıdı. “İnanamıyorum, kendime de gelemiyorum” ifadesini kullanan Arman özetle, “Benim için Özge, hayat demekti. Adı ölümle yan yana telaffuz edilmeyecek kadın, ölmüş! Neden? Mide küçültme ameliyatı olmuş. Duyunca şoke oldum. 78 kilo olan birini nasıl o ameliyata alırlar? Almışlar. Bir şeyler yanlış gitmiş. Sızıntı olmuş, enfeksiyon kapmış, akciğeri su toplamış, bir süre makineye bağlı yaşamış ama sonra her şey bitmiş."

'Daha zayıf olacağım derken hayatından oluyorsun!'

Arman konuyla ilgili, "Güle oynaya bir ameliyata giriyorsun. ‘Çıkacağım, birkaç aya incecik olacağım’ diye ve öyle olmuyor, işler ters gidiyor. Sen makineye bağlanıyorsun. Daha zayıf olacağım derken hayatından oluyorsun! Çok çok üzüldüm” cümlelerini kullandı.

'Bu vücut kitle endeksinde ameliyat mümkün değil'

Sosyal medyadan tepkiler

Bu Haber ile İlgili Linkler

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir