220 Parçalık Antika İşkence Koleksiyonu ile Dünya Rekorlar Kitabına Girmek İsteyen Adam

-

Düyna üzerindeki en büyük işkence aleti koleksiyonuna sahip olma rekorunu kırmak isteyen bu adamın tam 220 tane antika işkence aleti bulunuyor. Kanada'da yaşayan ve Metro'dan derlediğimiz Steve yıllardır işkence aletleri koleksiyonu yapıyor ve konu hakkında birinci elden bilgiye sahip.

Kaynak: http://metro.co.uk/2017/03/27/man-punish...

Koleksiyonunda giyotin, kırbaç, parmak sıkıştırma aletleri gibi bir çok farklı işkence aleti bulunuyor.

İsimleri de kendileri kadar korkunç 200'den fazla işkence aleti Steve'in evinde sanki mobilyaların bir parçasıymış gibi...

Steve parmak sıkıştırma aletini ve daha birçok işkence aletini kendi üzerinde de denemiş.

"Parmak sıkıştırma aletini sıkıştırmaya başladığımda, ilk başta rahatsızlık hissettim ama bir süre sonra uyuşma başladı," diyor Steve.

"Bu durmam için bir uyarı olmalıydı ama sıkıştırmaya devam ettim ve kendime çok acı verdim. Evet, parmaklarım çatırdıyordu." 

Eskiden bir kaçış şovu illüzyonisti olarak çalışan Steve, kolleksiyonundaki en acılı aletin kaval kemiği kırma aleti olduğundan bahsediyor.

Şöyle anlatıyor, "Bu alet, yavaş yavaş kaval kemiğini kıran bir vida mekanizmasından oluşuyor. Bundan benim koleksiyonumda 3 farklı çeşit alet var ve hepsi iliklerime kadar titretiyor beni."

Kanada'nın Ontario eyaletinde yaşayan Steve Santini şimdilik dünyanın en geniş işkence aleti koleksiyonuna sahip.

Kendi sosyal medya hesaplarında yayınladığı videolarda bu aletlerin eski dönemlerde nasıl kullanıldığını da adım adım gösteriyor.

Mesela bu videoda Steve'in parmak kıstırma aletini kendi üzerinde anlatışını izliyoruz.

Bu aletleri büyük bir hevesle toplasa da hiçbirini sevmediğini de açıkça itiraf ediyor.

"Bunların çoğunu korkunç buluyorum. Bu aletleri topluyorum çünkü bu aletleri yaratmış ve kullanmış olan yaratıklar beni şaşırtıyor. Bir ırk olarak biz insanlar değişmedik. Teknoloji ilerlemiş olabilir ama biz ilerlemedik. Biz hala açgözlü, paranoyak ve batıl inançlıyız, her zaman olduğumuz gibi." 

"İşte bu özelliklerimiz işkenceye hayat veriyor. Bunu doğuran, besleyen ve olmasına izin veren ahlaki olarak kabul görmesine olanak tanıyan özelliklerimiz işte bunlar."

Steve Santorini'nin bu antika işkence olayını oldukça ciddiye aldığı kesin çünkü Guiness Dünya Rekorlar Kitabı'na da başvurusunu yapmış durumda.

Steve Santini 'bir kişinin sahip olduğu en büyük ve eşsiz antika işkence aletleri koleksiyonu' rekoru için başvurusnu yaptı.

Şimdi ise yetkililerden haber bekliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gilicigin.mihindisi

Ordaki televizyon kumandaları da işkence aletlerinden biri sanırım :)

Görüş Bildir