Görüş Bildir
Haberler
2014 Yılı Bitmeden Yasaklı Site Sayısında Rekor Kırıldı

2014 Yılı Bitmeden Yasaklı Site Sayısında Rekor Kırıldı

Ulaş
03.11.2014 - 01:19

AKP hükümeti tarafından yetkileri artırılan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) 2014’ün bitmesine iki ay kala, bir yıl içinde yasaklanan site sayısında rekor kırdı.

Türkiye’de erişime engellenen web sitelerinin takibini yapan EngelliWeb.com’un yayınladığı istatistiklere göre TİB son yedi yıl içerisinde en çok erişim engelleme kararını 2014’te verdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Toplamda 60 bini geçti

Toplamda 60 bini geçti

1 Kasım 2014 itibariyle sadece bu yıl 17 bin’den fazla web sitesi erişime engellendi ve toplam erişime engellenen site sayısı 60 bin’in üzerine çıktı.

TİB’in yetkilerinin genişletilmesi ile birlikte mahkeme ve savcılıklar tarafından verilen kararlarda da önemli bir azalma oldu. TİB tarafından verilen erişim engelleme kararları ise her yıl artış gösteriyor.

Gezi’de fırlamıştı

2006 yılında toplamda sadece altı siteye erişim yasaklanmışken, Gezi eylemlerinin yaşandığı 2013’te toplam erişimi engellenen site sayısı 15 bin 923’e fırlamıştı.

​2014’te TİB, mahkeme ve savcılıklar tarafından Youtube.com, Twitter.com, Plus.google.com, Vimeo.com, Soundcloud.com, Scribd.com ve Issuu.com gibi siteler yasaklanmıştı.

Diken

Kaynak: http://www.diken.com.tr/bu-gurur-tibi...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
TİRYAKİ

sanki engelleyecek alt yapı varmış gibi... sade girmeyi zorlaştırıyorlar. Engelle bakim DNS'lerde siteleri bak bakim vpn falan çözüm oluyor mu ? tabi bunu y... Devamını Gör

artuditu

Engellesinler anasını satim, Ben girdiğim çoğu sitenin engelli olduğunu ancak pc de imaja geri döndüğümde anlıyorum =)

vayarkadas

mesele engelli siteye erişebilmen değil güzel kardeşim. internet sitesi olm bu "kim, nasıl karışır benim özgürlüğüme" diye düşünmen gereken bi mesele.