20 Saat Boyunca Gözünü Cep Telefonundan Ayırmamanın Sonucu: Beyininde Pıhtı Oluşan Kadın Ölümden Döndü

 > 
83PAYLAŞIM

Çin'de ismi açıklanmayan 47 yaşındaki bir kadın Çin'in Henan vilayetinden güney şehri Guangzhou'ya giden yaklaşık 20 saatlik tren yolcuğunda gözünü telefondan ayırmadı ve sürekli vücudunun bir tarafına doğru eğilip ağırlığını da aynı yöne verdi. Kadın trenden indiğinde zor konuşuyor ve vücudunun bir yanında elini, kolunu ve bacaklarını hareket ettirmekte de zorlanıyordu. Hastaneye kaldırılan kadının beyninde kan pıhtısı oluştuğu tespit edildi.

Trenden inen kadın zor konuşuyor, ve zor yürüyordu.

BBC Türkçe'nin haberine göre, Jinan Üniversitesi Hastanesine kaldırılan kadın hemen ameliyata alındı. Doktor Meng Heng, hemen ameliyata alınmamış olsaydı kadının ölebileceğini aktardı.

Doktor Meng yaptığı açıklamada, trenin kalabalık olması nedeniyle kadının sürekli vücudunun bir tarafına doğru eğilip ağırlığını da aynı yöne verdiğini ifade etti.

'Aynı pozisyonda çok uzun süre durduğu için damarlarında basınç oluştuğu sonucuna vardık'

Doktor Meng, "Trende dolanıp hareket etmemiş. Onun yerine yan yatıp başını da sağa yatırarak sürekli telefonuna bakmış. Bu pozisyonda çok uzun süre durduğu için damarlarında basınç oluştuğu sonucuna vardık" dedi.

Gençler arasında kan pıhtılaşmasının yaygınlaştığına dikkat çeken Doktor Meng, cep telefonu kullanırken aynı pozisyonda çok uzun süre durulmaması gerektiği uyarısında bulundu.

Hükümete bağlı, Çin İnternet Ağları Bilgi Merkezi'ne göre dünyada en çok internet kullanıcısı 772 milyonla Çin'de.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir