Görüş Bildir
Haberler
16 Hakim ve 4 Savcıyla 'Gelmeyen' Adalet: 18 Yıl Süren Davada Ölen Kızı Suçlu Bulundu, Mahkeme 'Masrafları Öde' Dedi

etiket 16 Hakim ve 4 Savcıyla 'Gelmeyen' Adalet: 18 Yıl Süren Davada Ölen Kızı Suçlu Bulundu, Mahkeme 'Masrafları Öde' Dedi

Batuhan
06.08.2019 - 11:29

Aydın'ın Buharkent ilçesinde, 5 yaşındayken otomobil çarpması sonucu yüzde 90 oranında engelli kalan ve 18 yıl süren davanın sonuçlanmasından 4 yıl önce 2015'te ölen Hediye Demirpolat'ın ailesi, mahkemenin verdiği kararla üzüntü yaşadı. Aileden, 24 bin lira tutarında mahkeme masraflarını ödemesi istendi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

DHA'da yer alan habere göre, inşaat işçisi, evli ve 7 çocuk babası Alican Demirpolat'ın en küçük çocuğu Hediye Demirpolat'a, 4 Temmuz 2001 yılında evinin önünde oynarken otomobil çarptı.

Kızının bedensel ve zihinsel engelli kalmasına neden oldu

Kızının bedensel ve zihinsel engelli kalmasına neden oldu

Hediye Demirpolat'ın ailesi, kızının bedensel ve zihinsel engelli kalmasına neden olduğunu öne sürdüğü otomobil sürücüsü H.Y.'ye (Halil Yalçınkaya), 200 bin liralık tazminat davası açtı.

Kızı dava sürerken hayatını kaybetti

Kızı dava sürerken hayatını kaybetti

Kuyucak'ta açılan dava dosyası, mahkeme kapatılınca, Nazilli 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne gönderildi. Dava sürecinde baba Alican Demirpolat, hak arama mücadelesinde, evine 45 kilometre mesafede yer alan adliyeye kızını sırtında taşıdı. Öte yandan Alican Demirpolat, 2012'de davanın hakimiyle tartıştığı için 75 gün hapis cezası da yattı. Engelli kalan Hediye Demirpolat ise dava sürerken, 2015 yılında yaşamını yitirdi.

Davada 706 sayfalık rapor yazıldı

Davada 706 sayfalık rapor yazıldı

2 mahkeme, 16 hakim ve 4 savcının değiştiği, 3 ayrı adli tıp kurum raporunun alındığı ve 706 sayfalık raporun yazıldığı dava, Hediye Demirpolat'ın ölümünden 4 yıl sonra sonuçlandı. Baba Alican Demirpolat'ın 24 bin TL tutarındaki mahkeme masraflarını ödemesi istendi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

"İşimi gücümü kaybettim. En önemlisi, kızımı kaybettim" 🎥

Karara tepkili Alican Demirpolat, 'Sırtımda engelli kızımı taşıyarak adalet aradım. Hep adaletin bir gün geleceğine inandım ama mahkeme yıllardır bizi süründürdü. 18 yıl sonra ölen kızımı suçlu buldu ve davayı bitirdi. Bir de mahkeme masraflarını ben ödeyeceğim. Bu kararı verenlere, 'Adaletin bu mu mahkeme' diyorum. Şu ana kadar 250 bin TL tutarında param gitti. Otomobilimi sattım, yaya kaldım. İşimi gücümü kaybettim. En önemlisi, kızımı kaybettim. Allah'a ve Türk adaletine halen güveniyorum. Bu işi adaletin vicdanına bırakıyorum. Ben evlat acısı çekiyorum başka kimse çekmesin. Ben devletime güveniyorum' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
534
195
64
23
7
5
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Aysun Bulut

Allah kimse YÜCE TÜRK ADALETİNİN eline düşürmesin! Allah rahmet eylesin.Anne babasına sabırlar diliyorum.

Emre

Davanın sonucu değil. Davanın süresi problem. 18 yıl süren dava mı olur. 18 yıl sonunda gelen adaletin kime ne faydası var.

Mustafa Teker

Türk adaleti dedinya.. Erol taş gibi gülesim geldi.