15 Temmuz Sonrası 251 Bebeğe Ömer Halisdemir Adı Verildi

 > 
45PAYLAŞIM

15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından 251 bebeğe, o gece Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmeye çalışan cuntacı Tuğgeneral Semih Terzi'yi alnından vurarak darbe girişiminin başarıya ulaşmasını engelleyen şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in adı verildi.

Anadolu Ajansı'nın Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü yetkililerinden edindiği bilgiye göre aileler, 15 Temmuz'dan sonra doğan çocuklarına şehit Astsubay Halisdemir'in adını veriyor.

Yeni doğan erkek bebeklerinin isminde şehit Halisdemir'i yaşatmak isteyen aileler, nüfus müdürlüklerine başvurarak bu isteklerini gerçekleştirdi.

Dün itibarıyla, şehit Halisdemir'in anısını yaşatmak için 250 aile yeni doğan çocuklarına "Ömer Halis", bir aile de "Ömer Halis Demir" ismini verdi.

Özel Kuvvetleri darbecilere teslim etmemişti

Tuğgeneral Semih Terzi, 15 Temmuz gecesi beraberindeki askerlerle ele geçirmek üzere Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı'na gelmişti.

Ömer Halisdemir'in Darbeci Generali Vurduğu An - onedio.com
Ömer Halisdemir'in Darbeci Generali Vurduğu An - onedio.com

Komutayı aldığını belirten Tuğgeneral Terzi ile Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı'nın emir astsubayı Ömer Halisdemir arasında karargahta tartışma çıkması üzerine Terzi'yi silahıyla vuran Halisdemir, darbeci askerlerce açılan ateşle şehit edilmişti.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir