15 Milyon SIM Kart 4.5G'ye Geçiş Yapacak

 > 
12PAYLAŞIM

Yetkililere göre önümüzdeki 6-7 aylık süreçte 4.5G’ye yaklaşık 15 milyon SIM kart geçiş yapmış olacak.

Turkcell, Avea ve Vodafone’un katılımıyla geçtiğimiz Ağustos ayının son haftası içerisinde düzenlenen 4.5G ihalesi gelecek yıl Nisan ayı itibariyle kullanılmaya başlanacak. Ancak, 4.5G’den yararlanabilmek için yalnızca bu teknolojiyi destekleyen akıllı telefon veya tablete sahip olmak yetmiyor. 4.5G’yi kullanabilmek için SIM kartların eski olmaması gerektiği gibi bu teknolojiye de destek vermesi gerekiyor.

Türkiye genelinde kullanılan 72.8 milyon hattın yaklaşık olarak 38 milyonu 4.5G destekliyor. Çeşitli kampanyalarla birlikte 4.5G’ye uyumlu olarak SIM kart dağıtımları gerçekleştiriliyor. Ayrıca bu teknolojiden Nisan 2016 itibariyle yararlanmak isteyen kullanıcılar yetkili bayilere giderek SIM kart değişim işlemini yapabilirler. Bu işlem için operatöre bağlı olarak 25 TL’ye kadar bir ücret talep edilebiliyor.

Ayrıca, şu an kullandığınız SIM kartın 4.5G ile uyumlu olup olmadığını da yine operatörünüz üzerinden sorgulayabilirsiniz. Tahminler, önümüzdeki 6-7 aylık süreçte yaklaşık olarak 15 milyon mobil kullanıcının 4.5G destekli SIM kartlara geçiş yapacağı yönünde.

Teknolog

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir