1 Kadın 2 Aşık Müzisyen ve Yol Ayrımları... Barış Manço, Fikret Kızılok ve Maria Claude Arasındaki Aşk Üçgeni ve Yaşananlar

-

Fikret Kızılok ve Barış Manço Türkiye'nin değerli iki sanatçısı. Bu iki sanatçının yolları bir aralar kesişse de bu arkadaşlık çok uzun sürmüyor. Nedenini sizlere kısaca anlattık. 

Keyifli okumalar!

Fikret Kızılok ve Barış Manço... Türkiye'nin gelmiş geçmiş en değerli sanatçılarından sadece ikisi.

Bu iki müzisyenin yolları 1960'larda müzik yapan bir Türk rock grubu olan "Kaygısızlar" isimli grupla birleşmişti.

Kaygısızlar'ın sık sık değişen kadrosunda; Ali Serdar, Mazhar Alanson, Mithat Danışan, Fuat Güner, Ender Arol, Semih Oksay, Fikret Kızılok ve Cenap Kıyıkoğlu gibi isimler vardı.

O dönem üniversite öğrencisi olan Fikret Kızılok, okulunu bitirmek için bir süre müziğe ara verdi. Fuat Güner'in ısrarlarıyla da zaman zaman Barış Manço'ya eşlik etmişti.

Fikret Kızılok belgeselinde Fuat Güner, "Fikret Kızılok tek başına yaptığı parçalarla da ismini duyurmaya başlamıştı. Barış Manço'nun Kaygısızlar grubu adı altında değil de tek başına çıktığı dönemde Özkan Uğur ve ben vardık. Bir de Fikret Kızılok'u aldık." diyerek Kızılok'u ikna ettiğini söylüyor.

Yaklaşık 8 ay aynı grupta çalışan Fikret Kızılok ve Barış Manço'nun müzikal birlikteliği bazı nedenlerden dolayı bozulmuştu.

Fikret Kızılok belgeselinde Fuat Güner, ayrılığın en başta müzikal bir ayrılık olduğunu söylüyor. İkisinin bir arada olmasının da mümkün olmadığını belirtiyor. "İşin içinde bir kadın vardı." diyerek bozulan ortaklığın nedenini açıklıyor.

Evet, 2 değerli müzisyenin ayrılma sebebi bir kadındı. Peki bu kadın kimdi ve Barış Manço'yla Fikret Kızılok'un arası neden bir kadın nedeniyle açılmıştı?

Marie Claude isimli Belçikalı bir kadın. Barış Manço ile Claude 3 yıllık birlikteliklerinin ardından evlenmişlerdi.

Fakat aşk bu nereden çıkacağı belli olmaz...Daha sonra Fikret Kızılok ile Barış Manço'nun eşi Marie Claude birbirlerine aşık olmuşlardı.

40 günlük evli olan Barış Manço da bu birlikteliği öğrenince sessiz sedasız bir boşanma davası açmış ve 6 ayın sonunda da boşanmışlardı.

İki ismin yakın arkadaşı olan Arda Uskan da Fikret Kızılok belgesinde "Barış'ın Belçika'dan getirdiği eşini Fikret Kızılok aldı. Barış ona "Mamur" derdi. Fikret ile Barış'ın eşi arasında böyle bir şey oluyor. Mamur, ünlü Barış Manço'yu değil, Fikret'i tercih etti ve Anadolu'ya gittiler." diyor.

Dream Tv'nin yayınlamış olduğu Fikret Kızılok belgeselinden Arda Uskan ve Fuat Güner'in bu aşkı anlattıkları bölüm;👇

1970 yılında Marie'den ayrılan Barış Manço 78 senesinde Lale Çağlar ile evleniyor. Batıkan ve Doğukan isimli iki çocuğu oluyor.

Fikret Kızılok da Marie Claude ile birlikte uyku tulumlarıyla Anadolu'yu gezdikten sonra ayrılıyor ve 73 yılında Şeyda Kızılok ile evleniyor.

Belki bu aşk onların kesişen yollarını ayırmalarına neden oldu ama ikisi de her zaman bizim için Türkiye'nin en iyi ve en değerli seslerinden olmaya devam edecek... 😍

Saygı ve rahmetle anıyoruz. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
melike-tok

Marie Hanım aldatacağına boşanma talep etseydi.Onurlu bir davranış sergilemiş olurdu.Olmayan bir meziyet gösterilemez elbette. Fikret Bey keşke arkadaşının karısına evli bir kadına bakmayacak kadar kişilik sâhibi olsaydı . Aşk haysiyetsiz davranışların özrü olamaz. Aşk; önce haysiyet ister. Merhum Barış Manço Barış Ağabeyimiz hakkında söylenecek söz yok. Beyefendiliği ve ruhunun asâletine uygun davranmış .Vardığı yer cennet olsun.

egyptianprincess

Yeri gelmişken bununla tekrar övüneceğim, Barış Manço ile doğum günüm aynı ve bu benim çok hoşuma gidiyor. İçerik ile ilgili söyleyeceğim de şu, bu olay başka birinin başına gelseydi boşanmalar bu kadar sessiz sedasız gerçekleşmezdi. Kalite farkı

sipidik-sipidik-yuzen-balik

quality differenc.... şaka şaka :)

ece-ysl

waay be!

bykzlt

Dış mihrak, karakterleri ortaya çıkarmış. Kadını geçtim, arkadaşının eşiyle ilişki yaşamakta ayrı bir karaktersizlik.

utku-can-ozturk

kıza bak tam rail kafası ahahs

Başlıklar

BelçikaTercihaşkmüzik
Görüş Bildir