'Ornitorenk Hayvanının' Sırf Varlığıyla Bize Anlatmak İstediği 15 Şey

 > -

Bakmak, görmek, öğrenmek, almak isteyen için ornitorenkte birçok ibretler vardır elbette. gagalı memeli olması, memesi bulunması ancak meme ucunun olmaması, bin farklı türde adlandırılması, ilk bulunduğunda şaka zannedilmesi gibi zengin bir içeriği kenara koysak bile yine de alınacak yüzlerde ders vardır bu hayvanda. İşte görmeyenler için ibretlik öyküsüyle ornitorenk hayvanı.

1. Hem karada hem suda yaşamasıyla bize "aslında her şey mümkün" demektedir ornitorenk.

2. Doğum yapmak yerine yumurtlamayı tercih eden iki memeliden biri oluşuyla "hayat tercihlerinizden ibarettir" mesajını ustaca vermektedir ornitorenk kardeş.

3. "Su köstebeği", "Ördek gaga", "Ördek köstebeği", "Ördek gagalı kunduz", "Mallangong", "Tambreet", "Boonaburra", vb. isimlere sahip ornitorenk "sana ne dedikleri önemli değil, senin ne olduğun önemli" diye haykırmaktadır.

4. Kendisine benzer başka bir hayvan türünün olmayışıyla bize "özgün olacaksın" dersi vermektedir.

5. Diğer memelilerin aksine 38 yerine, 31 derece olan vücut sıcaklığı ile bize "Senin hissettiğin sıcaklık değil, başkalarının sende gördüğü sıcaklık önemlidir" tavsiyesinde bulunmaktadır.

6. "Ne gerek var böyle bir kuyruğa" diyebileceğimiz yapıdaki acayip kuyruğunu kendisini ısıtmak için kullanmasıyla bize "hayatta sana verilen şeyleri asla küçümseme" demektedir.

7. Diğer memelilerin sahip olmadığı ekstra kemikleri, normal gaga fonksiyonlarına sahip olmayan gagası, vücudunun altında değil de yanlarında bulunan bacaklarıyla adeta bize "dış görünüş aldatıcıdır, önyargılı olma" diye seslenmektedir.

8. Bu kadar sevimli görünmesine rağmen içinde zehir bulunan mahmuzlarıyla bize "kendinden başka kimseye güvenme" temalı bir ders vermektedir.

9. Dişilerinde meme bulunmasına karşın meme ucu olmaması ve yavrularını deri altındaki oluklardan emzirmesiyle bize "Bir şeye sahip olmanız değil, onu nasıl kullandığınız önemlidir" mesajı vermektedir.

10. Monotrem memeliler arasında en hassas elektrik algılama duyusuna sahip tek canlı olmasıyla bize "Birinden elektrik almanın, tensel uyumun ne kadar önemli olduğunu" anlatmaktadır.

11. Ve bu elektro alıcıları gagasının ucunda yer almasıyla "Sizin komik, gereksiz bulduğunuz bir şey bir başkası için hayati derecede önemli olabilir" demektedir.

12. Suyun içinde avını ararken gözlerini tamamen kapatması ve sadece diğer duyularına güvenmesiyle "Gören göz değil, kalptir" dersini vermektedir.

13. Erkeğinin yavruları büyütme işine hiç karışmamasıyla bize "anneliğin kutsallığını" anlatmaktadır.

14. Memelilerin çoğunda olduğu gibi XY gibi iki yerine 10 cinsiyet kromozomuna sahip oluşuyla "cinselliğin önemi" üzerine vurgu yapmaktadır.

15. Verdiği morfine dahi dirençli acıyla "bazı acıların geçmesi için zaman tek ilaçtır" demektedir.

Bonus - Rüyada görmek...

Kısa zamanda öğrenilecek sevindirici gelişmelere, dostlarla birlikte gülmeye, emniyetli hissetmeye, şöhrete ulaşmaya, maddi zorluklardan iyi duruma geçmeye, varlıklı memura, yararlı işler yapacağına, paranın verimli olmasına, arzuların gerçekleşeceğine, sağlıklı hayata, ettiği yeminine sadık kalacağı anlamlarına gelmektedir bu da bize "dünyada huzuru bulmanın kısa tanımını" yapmaktadır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
baris-tutuncu

Ulan bu canlı düpedüz evrimleşme sürecindeki geçiş türü, bu başlığı buraya açıp her şeyi sabah programı izleyicisi gibi yorumlayan kişi bu gözümüzün önündeki örnek türü heba etmiş bulunmaktadır. Kendisinin bir cümlesini düzelterek örneklendirmek istiyorum "Hem karada hem suda yaşamasıyla bize "aslında her şey mümkün" demektedir ornitorenk." dememektedir aksine şunu söylemektedir gagalı memeli olarak sudan karaya geçiş evresindeki bir tür olan ornitorenk hem memeli hem de yumurtluyarak çoğalıyor. Bu kadar cahilce bir yaklaşım göstemeyin bir daha lütfen. #respectornitorenk

freedomwriter

Yeryüzündeki en üstün canlılar insanlar falan değil, ornitorenkler bence shfddgsjgfhahdj

deli-sabit

Yok yok...Multifonksiyonel hayvancık...

ato1212

bunu rüyamda görmek için kendimi parçalayacam.la bu her derde devaymış

senemkayhankavrukkoca

tobe yarebbim cok cirkin

Görüş Bildir