Görüş Bildir

Yılbaşı Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı? Omicron Varyantı Yasakları Gelecek mi?

Anasayfa > Güncel

Aşılar sonrasında hemen hemen tüm dünyada sonlandırılan yasaklar, son günlerde herkesi korkutan omicron varyantı sebebiyle yenide gündeme geldi. Avrupa’da bazı ülkeler kısmı sokağa çıkma yasağı uygulamaya başladı. Vatandaşlar, Türkiye’de yasakların olup olmayacağını araştırıyor. Özellikle yaklaşan yılbaşı öncesi ‘yılbaşı sokağa çıkma yasağı olacak mı?’ sorusu gündemde. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tüm dünyayı korkutan Omicron varyantı ve sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. İşte yılbaşı sokağa çıkma yasağı ile ilgili detaylar…

Koronavirüs sebebiyle geçtiğimiz son iki yılbaşında sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı. Vatandaşlar, yaklaşan yılbaşı öncesi planlarını şimdiden yapmak için yılbaşında sokağa çıkma yasağı olup olmayacağını araştırıyor.

Yılbaşında Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı?

Yılbaşında Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti MYK toplantısı sonrası omicron varyantı ile ilgili, 'Türkiye'de şu anda vaka görülmedi. Varyantın olması da zaten önlemlerimizi değiştirmiyor.

Dün Uğur Hoca'yla görüştüm. 1-2 hafta içinde MRNA aşısının yeni varyant üzerindeki etkinliğini açıklayacaklar. Yeni bir aşı içeriğine ihtiyaç olup olmadığı belli olacak' dedi.

Yeni varyant için henüz ilave tedbire gerek olmadığına işaret eden Koca, 'Bir kapatma düşünmüyoruz' diye konuştu.

Türkiye'de görülmediği için belirtilerin tam olarak bilinmediğini söyleyen Koca, 'Bulaşıcıcılığı deltadan daha yüksek ama sürveyans daha düşük bile olabilir ama birkaç hafta içinde netleşir' dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?