Görüş Bildir
Haberler
Veyis Ateş Hakkındaki İddialarla İlgili Bir Soruşturma Başlatılmış

Veyis Ateş Hakkındaki İddialarla İlgili Bir Soruşturma Başlatılmış

Ulaş
25.11.2021 - 10:52

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euro istediği iddialarıyla gündeme gelen Veyis Ateş hakkında soruşturma başlattığını belirtti. Pehlivan, 'Soruşturma resen mi yoksa Ateş’in başvurusuyla mı açıldı, henüz net değil' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Pehlivan, bugünkü yazısında, gazeteci Veyis Ateş'in Sezgin Baran Korkmaz için arabuluculuk yaptığı iddialarını hatırlatarak 'Hani Ateş hakkındaki iddialar için suç duyurusunda bulunacağını söylemişti ya, kendisini tanıyan gazetecilere 'suç duyurusunda bulundum' diyormuş.' bilgisini paylaştı.

Korkmaz'ın avukatı Volkan Dülger ile görüştüğünü söyleyen Pehlivan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Veyis Ateş hakkındaki iddialarla ilgili bir soruşturma başlattığını aktardı.

Soruşturmanın resen mi yoksa Ateş'in başvurusuyla mı açıldığını bilmediğini söyleyen Pehlivan, 'Öğrendiğime göre savcılık, avukat Dülger’den SBK ile Ateş’in telefon kayıtlarının orijinalini ve konuya dair ek bilgi istemiş' dedi.

Pehlivan'ın aktardığına göre avukat Dülger ise kendisinde bir kayıt olmadığını, müvekkilinin Avusturya’da tutuklu olduğunu savcılığa iletmiş.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
2
1
1
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
hakan balta

haberde şu fotoyu kullanmayın ya gülmekten habere odaklanamıyorum.