Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Valiler Kararnamesi Resmi Gazete'de: Hüseyin Avni Coş Dâhil 19 Vali Merkeze Alındı

 > 
69PAYLAŞIM

Valiler kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk ile 19 vali merkeze çekildi. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş merkeze alınan valiler arasında yer aldı. İçişleri Bakan Yardımcısı olarak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy atandı.

Bakanlar Kurulu’nca hazırlanan Valiler Kararnamesi’ne göre; 41 ilin valisi değişti, 12 ilçenin kaymakamı vali olarak atandı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk ile 19 vali merkeze çekildi.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, merkeze alınan valiler arasında yer aldı.

Valiler Kararnamesi ile ilginç bir durum da ortaya çıktı: 11 yıldır görevi birbirlerine devrediyorlar

Kararname ile Diyarbakır Valiliği'ne atanan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nun, bugünkü kararname ile yerine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ile 2006 yılından beri görev yaptıkları valilikleri birbirlerine devir teslim ettikleri ortaya çıktı. 

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, 2006 yılında Samsun'da başlayan Vali Güzeloğlu, bu görevini 2010 yılında Mersin'den gelen Vali Aksoy'a devrederek kendisi Mersin Valisi oldu. 

Valiler Kararnamesi ile 2014 yılında Vali Hasan Basri Güzeloğlu Kocaeli Valiisi olurken, aynı yıl Hüseyin Aksoy da Diyarbakır Valisi oldu. Bugün yayımlanan kararname ile Kocaeli Valisi Güzeloğlu, Diyarbakır Valisi olurken, Diyarbakır Valisi  Hüseyin Aksoy da Kocaeli Valisi olarak atandı. 

Son kararname ile birlikte Valiler Aksoy ve Güzeloğlu'nun son 11 yıldır görev yaptıkları illerin Valilik makamlarını birbirlerine devrettikleri ortaya çıktı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi'nde yer alan değişiklikler şöyle 👇

Resmi Gazete'de yayımlanan karar için tıklayınız

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir