Upper mısın, Intermediate mi? Bu Test Senin İngilizce Seviyeni Söylüyor!

-

Elbette İngilizce konuşabildiğini hepimiz biliyoruz, aksini iddia etmedik yani! Ama acaba seviyeni biliyor musun? Gerçekten ne kadar iyi konuşabiliyorsun? Bu test sana bunun cevabını verecek!

1. Hadi başlayalım, bu cümledeki boşluğu doldur: "The baby boy saw ... in the mirror and started to cry."

Myself
Herself
Itself
Himself

2. Boşlukları doldurmaya devam ediyoruz: "A lot of trains ... late today due to the heavy storms."

Are run
Run
Are running
Runs

3. Bu boşluklar kendi kendilerini doldurmayacak: "... was a strong wind last night."

This
There
These
Here

4. Şimdi de bu diyaloğu tamamla hadi:

Complain
Disagree
Argue
Agree

5. "Consider" kelimesiyle aynı anlama gelen seçenek bunlardan hangisi?

Point out
Seem well
Think about
Go for

6. Peki "return" kelimesiyle aynı anlama bunlardan hangisi sahip?

Account
Go back
Reverse
Vice versa

7. Bu cümleyi nasıl tamamlarsın: "Fiona is very angry ... her boss's decision to sack several members of staff."

Against
About
By
For

8. Çok boşluk dolduruyorsun, ama nerede ne söyleyeceğini bilmen lazım: "I'll help you with your project ... you promise to do the same for me some time."

As soon as
As good as
As long as
As well as

9. “That’s my sisters’ bedroom.” Bu cümlede bahsedilen odada kaç kişi yaşıyor?

Sıfır
Bir
İki veya daha fazla
Bilmiyorum

10. Son olarak Bob Marley'in ünlü şarkısı "No Woman No Cry"ın ne anlama geldiğini biliyor musun?

Kadın yok ağlamak yok
Ağlama kadın ağlama
Ağlamayana kadın yok
Ağlayana kadın yok

Beginner!

Senin seviyen maalesef daha en başta, hiçbir ilerleme kaydedememişsin bugüne kadar İngilizce adına yani! Kendini geliştirmeli, biraz daha fazla İngilizce çalışmalısın. Unutma, yeni bir dil öğrenmek için asla geç değil! Seviyeni yükseltmeye hemen başlamak için: Engoo! Üstelik Haziran'a kadar kayıtlar %50'ye varan indirimlerle!

Elementary!

Senin seviyen Elementary! Yani İngilizce bazı cümleleri anlayabiliyor ve basit cümleler kurabiliyorsun. Peki bu sağlıklı bir iletişim kurmak için yeterli mi? Bizce değil. Unutma, öğrenmenin asla yaşı olmaz! Seviyeni her an yükseltebilirsin. Bunu yapmaya hemen başlamak için: Engoo! Üstelik Haziran'a kadar kayıtlar %50'ye varan indirimlerle!

Intermediate!

Senin seviyen için şunu söyleyebiliriz: Karmaşık cümleleri anlayabilir ve bu cümlelere cevap verebilirsin. Kendini gayet açık bir şekilde açıklayabilirsin. Fakat bunu yaparken maalesef kompleks çekimler ve kelimeler kullanamazsın. İş oraya gelince senin sıkıntıların başlıyor işte! Fakat hiç üzülme, seviyeni yükseltmek için: Engoo! Üstelik Haziran'a kadar kayıtlar %50'ye varan indirimlerle!

Upper Intermediate!

Çoğu insana kıyasla oldukça iyi İngilizce konuştuğuna eminiz. Kendini çok güzel bir şekilde ifade edebiliyor ve karşındakini anlayabiliyorsun. Fakat hala bazı hatalar yapıyor, sıkıntılar yaşıyorsun. Bu çok normal bir şey, çünkü seviyeni yükseltmek için önünde daha gitmen gereken bir yol var. Henüz Advanced değilsin mesela! Fakat hiç üzülme, seviyeni yükseltmek istiyorsan: Engoo! Üstelik Haziran'a kadar kayıtlar %50'ye varan indirimlerle!

Engoo'ya gel, hemen dersine kaydol!

Detaylar için tıklayınız.

A post shared by @onediocomtest on

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zeynep21nisan

Intermediate çıkan yokmu

literaturegirl

boss's değil boss' olmalı

leylalkbrva

Upper Intermediate!

sbstnbjk

Reklam oldugu icin cok dikkate almamak lazim. Testi cozerek bosuna zaman harcamayin. Butun sorulari dogru bilseniz de seviyeniz upper intermediate cikar ve hadi gelin paranizi bize verin seviyenizi daha ileriye tasiyalim mesajiyla karsilasirsiniz. Boyle samimiyetsiz seviyesiz reklam kampanyalari yapan firmalar nasil oluyor da para kazaniyorlar anlamiyorum. Insanlar gercekten bu kadar gerizekali mi yoksa?

selene-serrena

uluslararası bir sınavda, Türkiye'deki sınavlardan C1-C2 almış kişilerin bile çakılacağı gerçeği. bu yüzden bu testi hiç ciddiye almadığım gibi testin seviyesine atıfta bulunup benim seviyem şu bu demeyi de saçma buluyorum.

Görüş Bildir